نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دومین جلسه پخش زنده با مدیران ابتدایی ناحیه یک برگزار شد

دومین جلسه پخش زنده با مدیران ابتدایی ناحیه یک برگزار شد


جلسه ی مدیران مدارس ابتدایی ناحیه یک به صورت وبینار با حضور "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و"خدیجه پاپوش" معاون آموزش ابتدایی در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران در ایام شیوع ویروس کرونا بر آموزش و نظارت بر این امر توسط کادر اجرایی مدارس و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

"زهره امیرچقماقی" در این جلسه با اشاره به وضعیت موجود در مدارس با توجه به شرایط بیماری کرونا بیان داشت: با توجه به اینکه ما در شرایط کاملاً متفاوت با سال های گذشته قرار داریم باید متفاوت عمل کنیم و این مهم است که به درک و فهم مشترکی در این زمینه برسیم تا بتوانیم مشکلات موجود را حل و فصل نماییم.

وی با تاکید بر این که سند تحول بنیادین زمینه ساز تحول در این دستگاه انسان سازاست، خاطرنشان کرد: در این سند مهم کلیدواژه هایی چون حیات طیبه، توجه به ساحت های شش گانه تربیتی ، تربیت دانش آموزانی با هویت مستقل اسلامی و ایرانی دنبال می شود.

وی تصریح کرد: سند تحول بنیادین منبع تغییر و تحول مثبت به سوی آموزش و پرورش عالی است زیرا این سند زیر بنای تعریف فلسفه ای نوین برای آموزش و پرورش است. وی با اشاره به اینکه در سند تحول آمده است مدرسه کانون اصلی تعلیم و تربیت است، عنوان کرد: در کشور هیچ جایگزینی برای مدرسه وجود ندارد و باید مدیران محترم مدارس تمام تلاش خود را برای آموزش دانش آموزان به کارگیرند و با برنامه ریزی دقیق زمینه یادگیری دانش آموزان را در بستر شبکه شاد و محیط مدرسه فراهم نمایند.

"امیرچقماقی" همچنین در رابطه با طرح کوچ مطالبی را بیان نمود و گفت: این طرح مخفف کاهش وزن و چاقی دانش آموزان است و در این شرایط که فعالیت دانش آموزان کم شده است، طرح کوچ از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. در این طرح معلمان با خانواده‌ها در ارتباط هستند تا دانش آموزان با همکاری خانواده و مدرسه فعالیت‌ها را انجام دهند.

وی از مدیران خواست تا با نظارت برآموزگاران و معلمان تربیت بدنی، اطلاعاتی از وزن و قد دانش آموزان جمع آوری کنند تا در آینده با برنامه ریزی های ورزشی در شبکه شاد و به صورت حضوری، دانش آموزان به وزن متعادل رسیده و روند چاقی با توجه به قرنطینه خانگی، کم‌تحرکی و شاید دسترسی به مواد غذایی و تنقلات دانش آموزان جلوگیری به عمل آید.

 در پایان هریک از مدیران به بیان نظرات و پیشنهادات خود در امر آموزش و بهداشت پرداختند.