نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دوره ضمن خدمت بوم در ناحیه یک برگزار شد

دوره ضمن خدمت بوم در ناحیه یک برگزار شد


معاون آموزش متوسطه به همراه معاون تحقیق و پژوهش ناحیه یک، از دوره ضمن خدمت بوم «برنامه ويژه مدرسه» ويژه مديران دوره اول متوسطه بازديد نمودند.

به گزارش روابط عمومی ناحیه یک، این دوره که در مدرسه  دکتر شاهی برگزار شد به بررسی برنامه ويژه مدرسه به منظور عملياتي سازي راهكار 5-5 سند تحول بنيادين و بند2-13 برنامه درس ملي و براساس رويكرد فرهنگي تربيتي و با تاكيد برآموزش هاي مهارت محور و بسط گستره هاي فعاليت هاي پرورشي در مدارس انجام می شود.

معاون آموزش متوسطه بیان داشت: بوم برنامه ای است که با اعتماد به صلاحیت و توان مدرسه و مجوز برنامه‌ریزی درسی، اجرا و ارزش یابی حجم معینی از زمان رسمی آموزش و پرورش را با رعایت چارچوب مقرر به مدرسه اختصاص می دهد.

"رضا سرتیپ زاده" افزود: در برنامه بوم به ویژه مدیر مدرسه در جهت اجرای بخشی از برنامه‌های رسمی مدرسه، بر اساس نیازها و درخواست‌ها به برنامه ریزی هایی می پردازد.

او تصریح کرد: براساس این طرح 2ساعت از آموزش در هفته آزاد می شود. یعنی 60ساعت از زمان آموزش در طول یک سال تحصیلی به این برنامه اختصاص داده می شود.

در ادامه "مسعود زرگر" معاون تحقیق و پژوهش خاطر نشان کرد: در این طرح دانش‌آموزان با مهارت‌های فرهنگ همسایگی، وفای به عهد، صداقت، ایجاد نظم در دانش آموزان، تقویت قانون گرایی و روحیه مسئولیت پذیری، ثبات اجتماعی و مهارتهای گوناگون دیگر در مدارس آشنا می شوند و می توانند این مهارت ها را در زندگی خود به صورت کاربردی استفاده کنند.