نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دوره آموزشی بهداشت ویژه ی مربیان مراکز پیش دبستانی برگزار شد

دوره آموزشی بهداشت ویژه ی مربیان مراکز پیش دبستانی برگزار شدبه گزارش "طیبه دهقان" کارشناس ارزیابی عملکرد مراکز پیش دبستانی ناحیه یک، دوره آموزشی بهداشت ویژه ­ی مربیان مراکز پیش دبستانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان یزد، برگزار شد.

در این دوره "دکتر مهران کریمی" متخصص اطفال و مدرس دوره به معرفی انواع بیماری­های واگیر و غیر واگیر، علایم، شیوه شیوع، خطرات، راه درمان و ... پرداخت.

در ادامه "دکتر وحید جعفری" مدیر گروه سلامت و محیط و کار، به تعریف سلامت پرداخت و نقش معلمان و مربیان در ایجاد سلامت جامعه را بیش از نقش پزشکان و مراکز بهداشت دانست.

وی ورزش، غذای مفید و نداشتن استرس را رمز سلامتی معرفی نموده و اهمیت بهداشت محیط مدارس را یادآور شد. همچنین کنترل بیماری­های واگیر و غیرواگیر را از طریق آموزش امری بسیارمهم دانست.

 در این مراسم "دکتر فاطمه کاسب" دکترای تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه، اصول صحیح تغذیه، اثرات کمبود آهن، منیزیم، فسفر، ویتامین­های گروه B  وD و ... تأثیر آن بر یادگیری کودکان، بروز افسردگی، اهمیت هر یک از گروه­ های غذایی، تأثیر بلوغ زودرس در کوتاه قدی دختران و ... را مطرح نمود.

در این دوره که در سه گروه 100 نفره تشکیل شد، حدود 300 نفر از مربیان مراکز پیش دبستانی ناحیه یک شرکت نمودند.