نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حضور بازرس پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای توسعه مدیریت ناحیه یک

حضور بازرس پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای توسعه مدیریت ناحیه یک


حسینی بازرس پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای توسعه مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش ناحیه یک، بازرس پروژه مهر  وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر از مجموعه آموزش و پرورش ناحیه یک گفت: در جمعی حضور یافته ام که همدلی، یکپارچگی و وحدت رویه وجود دارد.

"حسینی" بیان داشت: با تدابیر خوبی که در آموزش و پرورش ناحیه یک انجام شده است، تهدید ها به فرصت تبدیل شده و این نشان دهنده این است که از تمامی ظرفیت ها استفاده می شود.

وی ادامه داد: این منطقه اولین جایی است که دو بال نرم افزار و سخت افزار در کنار هم به صورت عالی فعالیت می نماید به معنی اینکه در این مجموعه  هم دانش و علم  فناوری وجود دارد و هم همکارانی که به خوبی وظایف خود را انجام می دهند.

وی با اشاره به بازدیدی که از مدارس ناحیه یک داشت افزود: از آن جایی که می دانستم قرار است به مدارس محروم و کم برخوردار برم اما با فعالیت بسیار خوبی که  مجموعه آموزش و پرورش ناحیه یک انجام داده است   محرومیتی که در شهر های دیگر وجود دارد  را ندیدم که باید تشکر ویژه از  مدیران مدارس داشته باشم.

"حسینی" استفاده از ظرفیت جوانان را مهم تلقی کرد و گفت : خوشبختانه آموزش و پرورش ناحیه یک نیروهای جوان و با انرژی دارد که باعث ایجاد انگیزه در افراد می شود.

وی ضمن تشکر از مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک به خاطر فعالیت های مطلوبی که در پروژه مهر اتفاق افتاده است اظهار کرد: قطعا کمبودها و مشکلاتی در سطح مدارس وجود دارد که در جلسات با وزیر محترم این کمبود ها انعکاس  داده خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای دولت الکترونیک، آموزش و پرورش ناحیه یک سامانه های بسیار خوبی دارد و وجود این سامانه ها باید الگویی برای تمام آموزش و پرورش کشور باشد چرا که هزینه های ناشی استفاده از کاغد به حداقل رسیده است.

در ابتدای جلسه "حبیب فکوری" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با اشاره به  وضعیت مدارس ناحیه یک گفت: فقط ۱۱ درصد از دانش آموزان این منطقه در مدارس غیر دولتی هستند و اکثر دانش آموزان بر خلاف نواحی دیگر استانگ در مدارس عادی دولتی تحصیل می کنند.

وی اضافه کرد: من و همکارانم بسیار خوشحالیم که خدمتگزار مدارسی هستیم که در مناطق کم برخوردار شهرستان یزد هستند و برای این قشر از جامعه خدمت می کنیم.

"فکوری" بیان داشت:امسال با تمام کمبودهایی که وجود داشت برای اولین بار آمار قبولی دانش آموزان مدارس محروم  در مدارس تیزهوشان بالاتر بود.

وی ادامه داد: برای اولین بار میانگین معدل پایه دوازدهم ناحیه یک در استان اول شد و ناحیه یک در معدل پایه دوازدهم  رشته علوم انسانی، رتبه هفت کشوری را به دست آورد.

"فکوری" گفت: برای اولین بار در ناحیه یک رتبه ۳ کنکور  کشوری در مقطع هنرستان به دست آمد.

وی بیان داشت: با فعالیت های بسیار خوب هنرستان های ناحیه یک، اسقبال مردم به این مدارس بیشتر شده است و معدل های بالا در این مدارس جذب می شوند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک فعالیت های فرهنگی و پرورشی ناحیه یک را پیشتاز دانست و گفت: برای اولین بار هئیت های مذهبی حتی قبل از ارسال بخشنامه وزارتی شروع به فعالیت نمودند و دانش آموزان استقبال خوبی از این فعالیت داشتند. 

این مقام مسئول؛ در پایان تاکید کرد: تمام موفقیت آموزش و پرورش ناحیه یک به خاطر  فعالیت فرهنگیان محترم در سطح مدارس و اداره آموزش و پرورش ناحیه یک است زیرا هدف تمامی همکاران رشد و تعالی دانش آموزان است.

لازم به ذکر است در این جلسه "سعید جعفری" دبیر ستاد پروژه مهر ناحیه یک و همچنین هر یک  از روسای کارگروه های پروژه مهر گزارشی از فعالیت های  پروژه مهر ارائه نمودند.