نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه گرامیداشت هفته بهداشت روان برگزار شد

جلسه گرامیداشت هفته بهداشت روان برگزار شد


جلسه گرامیداشت هفته بهداشت روان با حضور محمدی مدیر آموزش وپرورش ورزقان، حاجی زاده معاون آموزشی و جمعی از کارشناسان این مدیریت در دفتر مدیریت اداره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، "زهره امیر چقماقی" با بیان اینکه سلامتی روان از عوامل مهم موفقیت دانش آموزان محسوب می شود گفت: کیفیت تحصیلی و زندگی هر دانش آموز وابستگی عمیقی به دارا بودن روانی آرام و بی دغدغه دارد.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت رسانه ها و کلیپ های آموزشی و انگیزشی در زمینه هدایت و آموزش دانش آموزان نسبت به داشتن زندگی شاد و به دور از استرس و اضطراب زمینه شکوفایی استعدادهای دانش آموزان را مهیا می سازد.

وی بیان کرد: اکنون که جهان در مواجهه با ویروس کرونا با بحران های متعددی، به خصوص در حوزه آموزش و سلامت روان روبه‌رو شده است، نقش و اهمیت سرمایه گذاری بیشتر در حوزه سلامت روان و به تبع آن اهمیت کارکرد مدارس و به ویژه مشاوران مدارس، در حفظ و ارتقای سلامت روان، پر رنگ تر از پیش رخ می‌نماید.

"امیرچقماقی"  با اشاره به شعارامسال هفته ی بهداشت روان «سرمایه گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر برای همه، همه جا» گفت: سرمایه گذاری در حوزه سلامت روان دانش آموزان علاوه بر اینکه موجب بهبود کیفیت زندگی و تحصیلی آنان خواهد شد نقش بسیار ویژه ای در جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی ناشی از آشفتگی های درونی به واسطه عدم برخورداری از روانی سالم خواهد داشت.

در ادامه معاون پرورشی و فرهنگی  ناحیه یک گفت: در شرايط حاضر بحث بهداشت روان از اهميت ويزه اي برخوردار است زيرا استرسي كه خانواده در مورد ويروس كرونا دارندروي دانش آموزان نيز تاثير می گذارد.

"محمد معینی" بیان داشت:  از وظایف مهم  مشاوران و مربيان بهداشت مدارس در شرایط امروز این است  كه بتوانند آرامش روحي وجسمي را ايجاد نمايند.

وی همچنین در مورد مركز مشاوره شهيد منصوري زاده و خدمات مشاوره اي اين مركز توضيحاتي را ارائه نمود و گفت: از مراکز بسیار خوبی که در آموزش و پرورش ناحیه یک افتتاح شده است و می تواند به والدین و دانش آموزان کمک کند مرکز مشاوره شهید منصوری زاده می باشد که با حضور مشاورین بسیار خوبی که در این مرکز حاضر هستند می توان شعار امسال هفته بهداشت روان یعنی " سرمایه گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر برای همه، همه جا" را محقق نمود.