نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه کمیته پدافند غیرعامل آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد

جلسه کمیته پدافند غیرعامل آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد


کمیته پدافند غیرعامل آموزش و پرورش ناحیه یک به منظور برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر برنامه های کمیته، صبح امروز در سالن اجتماعات آموزش و پرورش ناحیه یک برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، "زهره امیرچقماقی" در این جلسه تاکید کرد: اقدامات و کارهای پیش گیرانه، توجه به زیرساخت ها با هدف آینده نگری ، جلوگیری از خطرات و مشکلات پیش رو یکی از برنامه‌های پدافند غیرعامل است.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک افزود: از اسفند 98 پدافند غیرعامل با وجود بیماری خطیر کرونا پررنگ تر شده است. امروزه هم در فضای سایبری و هم زیستی درگیر مشکلات متعددی هستیم که آموزش و یادگیری پدافند غیرعامل می تواند مشکلات را کمتر نماید.

وی بیان داشت: در دوران کرونا یکی از مهم ترین آموزش هایی که می توان برای دانش آموزان در نظر گرفت آموزش خودمراقبتی و نحوه استفاده از فضای مجازی می باشد تا آن ها راه درستی در زندگی داشته باشند و سلامت جسمانی و روحی آن ها در خطر نباشد.

وی در ادامه گفت: در واقع از تمام کارهایی که سبب می شود، سیستم ما روان تر و آرام تر پیش رود دریغ نکنیم و با دیدی باز همه موارد را به ویژه در خصوص مسائل سایبری و ... رصد کنیم.

"امیرچقماقی" با تاکید بر سند پدافند غیرعامل گفت: این سند راهبردی منسجم دارد و دارای اهداف، اصول و تعاریف مشخص می باشد و باید مورد مطالعه همگان قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک، تصریح کرد: پدافند غیرعامل باید در همه ادارات و مدارس مورد توجه قرار گیرد، وظیفه ما تامین سلامت و امنیت در هر مجموعه ای است، گاهی نحوه تدریس یک معلم می تواند از بسیاری از مشکلات پیشگیری کند.

وی همچنین در پایان از انجمن اولیا و مربیان خواست تا آموزش های لازم برای خانواده در خصوص شرایط کنونی و بیماری کرونا داشته باشند.