نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه کمیته اجرایی جشنواره ها برگزار شد

جلسه کمیته اجرایی جشنواره ها برگزار شد


جلسه کمیته اجرایی جشنواره ها با حضور کارشناس مسئولان آموزش تمام دوره های تحصیلی وسرگروههای آموزش دروس علوم پایه دوره اول ودوم متوسطه در محل دفتر معاونت متوسطه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک ضمن تقدیر و تشکر از سرگروه های آموزشی که در این شرایط سخت فعالیت های آموزشی دبیران را دنبال می کنند گفت: با توجه اهداف سند تحول بنیادین، دانش آموز باید از آموزش صرف خارج شود و در همه  ابعاد رشد نماید، که یکی از زمینه های مهم رشد دانش آموزان حضور آن ها در جشنواره ها می باشد.

"زهره امیرچقماقی" افزود: باید جشنواره ها را مهم بدانیم و برای شناسایی استعداد دانش آموزان، آن ها را به شرکت در جشنواره تشویق نماییم.

وی بیان داشت: بخشنامه های متعددی در مورد جشنواره ها به مدارس ارسال می شود که با توجه به حجم زیاد بخشنامه ها باید سرگروه های آموزشی و مدیران محترم بخشنامه ها را برای دانش آموزان خلاصه نمایند و در اختیار آن ها قرار دهند تا دانش آموزان عزیز دچار سردرگمی و یا مطالعه نکردن بخشنامه ها نشوند.

"امیرچقماقی" خطاب به مدیران، معاونین  و سرگروه های آموزشی گفت: وظیفه اصلی همه ما در آموزش و پرورش شناسایی استعداد های مختلف دانش آموزان در جشنواره ها است و باید بهترین ها را در هر رشته ای شناسایی و آن ها را تقویت نموده و در مسابقات ثبت نام نماییم تا این عزیزان به رتبه های برتر دست یابند و استعدادشان شکوفا گردد.

در ادامه "رضا سرتیب زاده" با بیان اینکه هدف اصلی فعالیت پژوهش سراهای دانش آموزی تقویت روحیه تحقیق وپژوهش در بین دانش آموزان است از سرگروه های آموزشی خواست تا در جلسات گروه های آموزشی به دبیران سفارش داشته باشند تا به دانش آموزان اطلاع رسانی کافی نمایند.

وی در خصوص ثبت نام در جشنواره ها افزود: دانش آموزان دوره دوم ابتدایی، دوره اول ودوم متوسطه وهنرستان می توانند با دریافت رمز همگام از آموزشگاه و با وارد شدن در سایت همگام، منوی مسابقات وجشنواره ها در مسابقات کشوری گیاهان دارویی، نانو فناوری، کد نویسی، فناوری های حوزه فضایی وحمل ونقل پیشرفته، انرژی های نوین، سلول های بنیادی و پزشکی، نجوم، زیست فناوری، ادبیات وعلوم انسانی ومسابقات آزمایشگاهی دوره دوم متوسطه ثبت نام نمایند.

در پایان هر یک از سرگروه های آموزشی به بیان نظرات و پیشنهادات خود در مورد جشنواره ها پرداختند.