نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه هیأت امنای پژوهشسرای برازنده مقدم برگزار شد

جلسه هیأت امنای پژوهشسرای برازنده مقدم برگزار شد


جلسه هیأت امنای پژوهشسرای برازنده مقدم با حضور" سید علی حسینی منش" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان یزد در نمازخانه پژوهشسرای برازنده مقدم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان یزد ضمن بیان این که هدف سند تحول بنیادین رفتن دانش آموزان به سمت پژوهش است گفت: باید توجه جدی و بهتری به پژوهشسراها و مراکز پژوهشی شود.

" سید علی حسینی منش" افزود: با توجه به این که مقام معظم رهبری استان یزد را دارالعلم و دارالعباده نام گذاری کرده است تمامی ارگان ها وظیفه دارند تا به آموزش و پرورش که متولی پیشرفت علمی استان است توجه دوچندان داشته باشند.

وی بیان داشت: برای حل مشکلات پژوهشسراها باید از ظرفیت خیرین استفاده نمود و گسترش و ارتقای این مراکز را در اولویت کاری قرار داد.

"حسینی منش" در این جلسه با بیان این که فرمانداری شهرستان یزد پیگیر امور مربوط به پژوهشسرای برازنده مقدم خواهد بود گفت: این مرکز و همچنین موزه علوم طبیعی یزد، فرصت بسیار خوبی برای آموزش و یادگیری دانش آموزان در عرصه های مختلف است و باید همه مسئولین جهت رشد دانش آموزان عزیز به این مراکز کمک و یاری نمایند.

در ادامه "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد توضیحاتی در خصوص فعالیت های این مرکز بیان داشت و گفت: با توجه به این که  طبق دستورالعمل سرانه ای برای این مراکز در نظر گرفته نشده است و با  شرایط کرونا پزوهشسراها از درآمد سالیانه جهت فعالیت های آموزشی و عمرانی محدود شدند، باید تدابیری اندیشیده شود تا این مراکز درآمدی داشته باشند.

وی ادامه داد: مشکلات پژوهشسرای برازنده مقدم و موزه علوم طبیعی  بسیار زیاد است و باید کمک های مالی برای این مراکز در نظر گرفته شود تا این آثار معنوی فاخر مثل موزه علوم طبیعی که حتی در کشور هم وجود ندارد احیا شوند.

"امیرچقماقی" با اشاره به سالن همایش پژوهشسرای برازنده مقدم گفت: این سالن فرصت بسیار خوبی جهت برگزاری انواع همایش ها، جشن ها، گردهمایی ها و... است و باید در سطح استان تبلیغ و حمایت زیادی شود تا  سازمان ها در شرایط عادی و با رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم های خود را در این مرکز برگزار نمایند.

لازم به ذکر است در پایان جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان یزد از نمای فیزیکی پژوهشسرای برازنده مقدم بازدید کرد.