نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه هماهنگی چگونگی اجرای پروتکل بهداشتی بازگشایی مدارس برگزار شد

جلسه هماهنگی چگونگی اجرای پروتکل بهداشتی بازگشایی مدارس برگزار شد


جلسه بازگشایی مدارس پایه اول و دوم ابتدایی و هنرستان ها با حضور رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان، معاون پرورشی آموزش و پرورش ناحیه یک و کارشناس سلامت ناحیه یک و مراقبین سلامت مدارس در محل سالن کنفرانس این مدیریت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان استان، به بیان اهمیت اجرای برنامه های سلامت مدارس، لزوم توجه به کودکان و همکاری و تعامل در شرایط شیوع بیماری کرونا ویروس پرداخت.
" سید احمد حسینی تبار" افزود: اجرای پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، گندزدایی و ضدعفونی مدارس، حفاظت فردی، نظارت های مستمر و مشترک بر مدارس و همچنین اجرای برنامه کوچ ( کنترل وزن و چاقی) با تاکید برافزایش فعالیت های بدنی دانش آموزان با رعایت شرایط کرونا ویروس، بسیار حائز اهمیت است و باید تمامی مدارس توجه بسیار زیادی بر روی این موضوعات داشته باشند.

وی بیان داشت: از اول بهمن ماه که  مدارس پایه های اول و دوم ابتدایی و هنرستان ها بازگشایی شد مدیران مدارس باید با دقت فراوان اقدامات زمینه‌ ساز گسترده‌ای را انجام داده و شرایط بهداشتی خوبی را فراهم آورند تا والدین با خیالی آسوده فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.
در ادامه "محمد معینی" معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه یک، به پیگیری رعایت پروتکل ها با جدیت و قاطعیت در همه مدارس، آموزش مدیران، مربیان، رابطین سلامت و کارکنان تمام مدارس در خصوص نحوه گندزدایی، غربالگری دانش آموزان و کارکنان در سامانه salamat.gov.ir ، آموزش به تناسب گروه های هدف، رعایت استانداردها در سرویس های بهداشتی مطابق پروتکل ها مطالبی را بیان نمود.
سپس "محسن ابویی" کارشناس سلامت ناحیه یک، ضمن تشکر از فعالیت های بسیار خوب مراقبین سلامت مدارس، گزارش عملکرد حوزه سلامت آموزش و پرورش ناحیه یک و فعالیت های مراقبین سلامت در مدارس را توضیح و تشریح نمود.
در پایان جلسه هریک از افراد به تبادل نظر پرداختند و به سوالات مراقبین سلامت در خصوص بازگشایی مدارس و پروتکل های بهداشتی پاسخ داده شد.