نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه هدایت تحصیلی برگزار شد

جلسه هدایت تحصیلی برگزار شد


جلسه هدایت تحصیلی با هدف برنامه ریزی و تصمیم جهت انتخاب رشته دانش آموزان با حضور"زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک در سالن اجتماعات ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، در این جلسه مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن تشکر از اعضای جلسه، حوزه پرورشی و مشاوره گفت: سال های سختی را با توجه به وجود بیماری کرونا پشت سر گذاشتیم و امیدواریم در آینده این بیماری از بین برود و دانش آموزان به حالت عادی خود بازگردند.

"زهره امیرچقماقی" افزود: هدایت تحصیلی باید از پایه هفتم شروع شود و استعداد دانش آموزان کشف گردد تا دانش آموزان عزیز دچار افت تحصیلی نشوند.

وی بیان داشت: خوشبختانه آموزش و پرورش ناحیه یک یزد در توسعه متوازن بسیار عالی است که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: در هدایت تحصیلی زمانبندی بسیار مهم است و باید در زمان کافی و با دقت بسیار برای انتخاب رشته دانش آموزان وقت گذاشته شود تا هر دانش آموز به سمت استعداد و توانایی خود حرکت کند.

"امیرچقماقی" مساله آموزش برای خانواده ها را در دوره اول متوسطه بسیار مهم دانست و گفت: انجمن اولیا و مربیان می تواند با برگزاری کلاس های مشاوره ای برای والدین در این امر بسیار سودمند باشد.

وی تاکید کرد: آموزش متوسطه و مشاوره تحصیلی از هم جدا نیستند و باید ارتباط تنگاتنگی داشته باشند تا بهترین نتیجه حاصل گردد.

قابل ذکر است در پایان هریک از اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.