نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه ناظرین مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد

جلسه ناظرین مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد


جلسه ناظرین مدارس با هدف همفکری و بررسی فرم الف سامانه نظارت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن تشکر از بازرسان و ناظرین مدارس گفت: آموزش و پرورش باید به سمت مدرسه محوری حرکت کند اما نظارت بر فعالیت های یک مدرسه بسیار مهم می باشد.

"زهره امیرچقماقی" بیان داشت: از مهم ترین وظایف بازرسان راهنمایی جهت اجرای درست ثبت نام در مدارس می باشد تا مدیران محترم با آرامش خاطر ثبت نام دانش آموزان را در چارچوب قانون انجام دهند.

وی افزود: هدف از بازرسی و نظارت در مدارس مچگیری نیست بلکه هدف اصلی کمک به مدیر مدرسه و هدایت است تا مدیران محترم دچار چالش و مشکل نشوند.

وی اضافه کرد: مدرسه مانند سیستمی است که اگریکی از اجزای آن مشکل داشته باشد نظم آن سیستم از بین می رود و برنامه ها به درستی انجام نخواهد شد.

"امیرچقماقی" با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در جامعه و احتمال حضوری شدن مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: وضع بهداشت مدارس بسیار مهم می باشد و ناظرین محترم تاکید بسیار زیادی بر این موضوع داشته باشند.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک بازرسان و ناظرین را نماد تجربه در آموزش و پرورش دانست و گفت: مدیران محترم می توانند با کمک و استفاده از ناظرین، نقشه راهی جهت رسیدن به اهداف مدرسه داشته باشند.

وی بیان داشت: نظارت باید به گونه ای باشد تا علاوه بر حفظ جایگاه مدیران، مردم ناراضی نباشند و تمام کارها و قوانین به درستی انجام شود.

وی افزود: امیدواریم همان طور که آموزش و پرورش ناحیه یک در بین مناطق 14 گانه رتبه نخست در زمینه آموزشی و پرورشی دارد، در تمام فعالیت ها با همکاری همه فرهنگیان عزیز این رتبه را حفظ نماید.

در ادامه "اکبرعابدی" کارشناس مسئول ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات گفت: در سامانه نظارت فرم های الف وجود دارد که مدارس بر اساس این فرم ها ارزیابی و نظارت خواهند شد.

وی ادامه داد: محورها و شاخص های مورد ارزیابی باید بعد از هر بازدید در سامانه نظارت ثبت شود.

"اکبرعابدی" در مورد آسیب های ثبت نام در سال گذشته، توجیه دستورالعمل ثبت نام و توجه به اصل تکریم ارباب رجوع و اطلاع رسانی درخصوص ستادهای مستقر در اموزش و پرورش ناحیه یک نکاتی را بیان نمود.

در پایان هریک از اعضای جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود جهت کمک به مدارس و مدیران محترم بیان نمودند.