نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه معاونین آموزشی دوره متوسطه برگزار شد

جلسه معاونین آموزشی دوره متوسطه برگزار شدبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، این جلسه با موضوع بازگشایی مدارس و بررسی دستورالعمل های بازگشایی و با حضور"زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد گفت: بازگشایی کامل مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

"زهره امیرچقماقی" ادامه داد: در بازگشایی حضوری مدارس، علاوه بر تهویه مناسب کلاس‌های درس،  رعایت فاصله ۱.۵ و مساحت ۲.۲۵ متری دانش‌آموزان از همدیگر ضروری است.

وی رعایت شیونامه  ۰۶ از سوی کادر مدارس و اولیای گرامی را الزامی دانست و از واکسیناسیون ۹۵ درصد دانش‌آموزان و کادر آموزشگاه‌ها خبر داد.

"امیرچقماقی" تاکید کرد: اولیای محترم همکاری لازم در خصوص آموزش و رعایت بهداشت فردی و گروهی را به فرزندانشان داشته باشند و در صورت بیماری از حضور دانش‌آموزان در مدارس تا زمان بهبودی کامل ممانعت کنند.

در ادامه "رضاسرتیب زاده" معاون آموزش متوسطه، ضمن تبریک 28 سال صدرنشینی در کنکور سراسری به جامعه فرهنگیان و خانواده ها، گزارش از پایش و ارزیابی ملی آموزش و پرورش با رویکرد تضمین کیفیت ارائه نمود و از معاونین آموزشی خواست در سطح آموزشگاه خود این پایش را مورد بررسی قرار داده و نسبت به رفع چالش ها و مشکلات اقدام نمایند

وی افزود:  آموزش ها در ابتدای آذر به صورت حضوری بوده و با توجه به این که برگزاری امتحانات میان سال به صورت حضوری می باشد، به گونه ای برنامه ریزی شود تا با رعایت دستورالعمل 06 برگزاری امتحانات مستمر به صورت حضوری باشد

"سرتیپ زاده" به اهمیت نمرات مستمر پرداخت و گفت:  با توجه به این که ابلاغ سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به مدارس ارسال شده است و دانش آموزان پایه دهم و یازدهم باید در جریان موضوع باشند و با توجه به تغییرمیزان تاثیر سوابق تحصیلی به اهمیت معدل کل پی برده و تلاش در جهت ارتقاء کیفیت تحصیلی داشته باشند.

وی در ادامه به تحلیل امتحانات نهایی خرداد 1400 پرداخت و با بیان این که در تمام دروس بجز زبان انگلیسی و علوم و فنون ادبی افت داشته ایم از معاونین آموزشی خواست با توجه به این که آموزش ها در سال گذشته مجازی بوده، نسبت به این موضوع حساسیت ویژه داشته و برای دانش آموزان پایه دوازدهم با برگزاری جلسات متوالی مشاوره ای برنامه ریزی داشته باشند.

 معاون آموزش متوسطه ناحیه یک از  معاونین آموزشی خواست با  بر برگزاری جلسات انجمن اولیا و مربیان به صورت حضوری خانواده ها را در خصوص اهمیت آموزش حضوری و افت تحصیلی، تزریق واکسن توجیه نمایند.

وی در پایان در خصوص نحوه حضور دانش آموزان در امتحانات میانسال نکاتی را بیان کرد و گفت: همه دانش آموزان حتی کسانی که واکسن نزده اند، می‌توانند در امتحانات حضوری شرکت کنند وهیچ دانش آموزی از امتحان حضوری محروم نخواهد شد چرا که دانش آموزان واکسن نزده می‌توانند تست پی سی آر دهند و اعتبار این تست هم ۱۵ روز است.

وی افزود: دانش آموزانی که به دلیل پزشکی نمی‌توانند تست دهند هم امکان حضور آنان در امتحانات حضوری با نامه پزشک وجود دارد ومدارس باید برنامه ریزی برای حضور دانش آموزان در امتحانات  داشته تا هیچ دانش آموزی از امتحانات حضوری دی ماه محروم نشود.