نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه معاونین آموزشی دوره دوم متوسطه برگزار شد

جلسه معاونین آموزشی دوره دوم متوسطه برگزار شد


جلسه معاونین آموزشی دوره دوم متوسطه با هدف همفکری در مسائل آموزشی و تجزیه و تحلیل امتحانات نهایی خرداد 99 و بررسی روند تغییرات نمرات پایانی از خرداد 94 الی خرداد 99 در دبیرستان ماندگار ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با بیان این که بار اصلی آموزش دانش آموزان بر عهده معاونین آموزشی است گفت: در فضایی قرار داریم که نقش شما عزیزان بسیار متفاوت شده است و فعالیت های معاونین آموزشی با اهمیت بیشتری انجام می شود.

"زهره امیرچقماقی" فضای آموزش و پرورش را از سال قبل، فضایی کاملا متفاوت دانست و گفت: قبل از بیماری کرونا، مدارس هوشمند نداشتیم بلکه مدارس الکترونیکی داشتیم که فقط به پخش فیلم در کلاس می پرداختند و تولید محتوا صورت نمی گرفت اما با حضور بیماری کرونا، تولید محتواهای زیادی انجام می شود و این بسیار ارزشمند است.

وی افزود: فعالیت شما عزیزان متأثر از این زیست بوم است و چون دانش آموزان دچار رهاشدگی مخصوصاً رهاشدگی از مدرسه و جامعه هستند باید توجه و فعالیت شما بیشتر شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک انجمن اولیا و مربیان را در این روز های سخت مهم دانست و بیان داشت: آموزش خانواده باید خیلی بیشتر از قبل انجام شود تا فرهنگ استفاده از فضای مجازی برای دانش آموزان به وسیله والدین صورت گیرد و دانش آموزان دچار انحراف هایی که در فضای مجازی وجود دارد نشوند.

وی خاطرنشان کرد: شما معاونین آموزشی فرمانده آموزش در مدرسه هستید و باید توجه بسیار زیادی بر نتایج امتحانات نهایی و عملکرد دانش آموزان داشته باشید و از وظایف مهم شما بررسی نتایج امتحانات نهایی سال های قبل با سال جدید است تا مشکلات را شناسایی  و نتایج بهتری به دست آورید.

در ادامه "رضا سرتیپ زاده" معاون آموزش متوسطه از معاونین آموزشی و دبیران به خاطر همه زحمت هایی که از شروع کرونا تاکنون در خصوص پیگیری جریان آموزشی کشیده اند تشکر کرد و گفت:  آموزش و پرورش ناحیه یک در میانگین نمرات پایانی امتحانات خرداد 99 در استان رتبه سوم و در کشور رتبه 36 کسب نموده است.

وی  گزارشی در خصوص امتحانات نهایی ارائه نمود و افزود: هدف  مقایسه مدارس نیست بلکه هدف ارتقا کیفیت آموزشی و میانگین نمرات پایانی امتحانی نهایی می باشد.

"سرتیپ زاده" از معاونین خواست در فرصت باقی مانده تا امتحانات خرداد ماه ضمن تماس تلفنی با دانش آموزان و والدین آنها به ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم برنامه ریزی در برگزاری جلسات مشاوره ای، برنامه ریزی درسی برای آنان داشته باشند.

وی همچنین توضیحاتی در خصوص جشنواره های در حال برگزاری از جمله نجوم، زیست فناوری، کد نویسی و ........ داد و افزود: معاونین آموزشی در کنار پیگیری امور مربوط به آموزش دانش آموزان، آنها را ترغیب و تشویق به شرکت در این جشنواره ها نمایند. همچنین علاقه مندان میتوانند حداکثر تا تاریخ 99/12/22 در سایت همگام، گزینه مسابقات و جشنواره نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

در پایان هریک از معاونین آموزشی به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.