نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه مدیران مدارس دخترانه متوسطه اول برگزار شد

جلسه مدیران مدارس دخترانه متوسطه اول برگزار شد


با هدف تبادل نظر و بررسی سامانه پند جلسه مدیران مدارس دخترانه متوسطه اول برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک در جمع مدیران مدارس دخترانه متوسطه اول  بیان داشت: کرونا باعث شد اولین سال تحصیلی غیر حضوری را تجربه نماییم و با مشکلات و مزایای آن آشنا شویم.

"زهره امیرچقماقی" گفت: کرونا مشکلات بسیار زیادی را برای مدرسه، والدین و دانش آموزان به وجود آورد از جمله معایب آن می توان به عدم روابط اجتماعی بین دانش آموزان، نبود نظم بین دانش آموزان، چاقی، نبود تحرک و زمینه ایجاد بیماری های بسیار اشاره نمود.

وی یکی از مهم ترین مزایای کرونا را ورود جدی خانواده ها در آموزش دانست و گفت: خانواده ها و جامعه، ارزش کار معلم و اهمیت حضور فیزیکی معلمان را به طور کاملا محسوس درک نمودند.

وی اضافه کرد: آموزگاران و دبیران عزیز نیز با انواع تولید محتوا آشنا شدند و باعث شد علم فناوری این عزیزان پیشرفت نماید.

"امیرچقماقی" ارتباط با دانش آموزان در متوسطه اول را سخت تر دانست و افزود: در این دوره دانش آموز هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی دارای تغیرات بسیار زیاد است و مدیران محترم باید با سعه صدر بیشتر با دانش آموزان ارتباط برقرار نمایند.

وی با اشاره به اهمیت هدایت تحصیلی گفت: هدایت تحصیلی نباید فقط در پایه نهم انجام شود و باید برای دانش آموز در همان ورودی پایه هفتم تا پایه نهم مشاوره صورت گیرد.

وی در ادامه بیان داشت: در دوره متوسطه اول شما مدیران سرنوشت زندگی و سمت وسوی دانش آموز را رقم خواهید زد بنابراین تمام تلاش و ایده خود را جهت انتخاب درست رشته تحصیلی دانش آموز به کار بندید.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک تاکید کرد: مدیران محترم و مشاوران به معرفی رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش بپردازند و تمام جوانب دانش آموز مثل استعداد، نظر دبیران، علاقه دانش آموز و... را بررسی نموده تا بهترین رشته برای دانش آموز انتخاب شود.

وی با اشاره به رپوش مدارس در سال تحصیلی جدید اظهارکرد: مدیران محترم با هیچ مؤسسه ای قرارداد نداشته باشند زیرا طبق نظر مدیر کل محترم و روان شناسان افراد نباید در یک رنگ خاص قرار بگیرند و باید رنگی را که دوست دارند بپوشند.

وی ادامه داد: با توجه به این که سال تحصیلی گذشته غیرحضوری بوده است اکثر روپوش دانش آموزان نو است و نیازی به تهیه روپوش جدید نیست، همچنین نباید یک موسسه یا خیاط روپوش مدرسه را تهیه کند بلکه خود دانش آموزان در چارچوب قوانین مدرسه و با رعایت کامل شئونات اسلامی، می تواند هر رنگی که دوست دارد برای خود انتخاب کند.

وی از مدیران خواست: در مدارس قاطعیت همراه با صمیمیت داشته باشند تا تمام قواعد و نظم بسیار عالی و مطلوب انجام شود.

لازم به ذکر است در این جلسه آموزش سامانه پند توسط "پورصالح" کارشناس مسئول فناوری انجام شد و هر یک از مدیران نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.