نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه مدیران مدارس ابتدایی برگزار شد

جلسه مدیران مدارس ابتدایی برگزار شد


جلسه مدیران مدارس ابتدایی با حضور"سعیده بهادرزاده" معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان و " حبیب فکوری" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد در سالن اجتماعات دبیرستان شاهد آقا برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش ناحیه یک، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران مدارس ابتدایی گفت: مدیر یک مدرسه به عنوان نماینده اداره و رهبر مدرسه می باشد و مدیر توانمند می تواند مدرسه تحولی که مد نظر سند تحول بنیادین است را به وجود آورد.

"سعیده بهادرزاده" بیان داشت: در دوران بیماری کرونا مدارس و مجموعه آموزش و پرورش مجبور شد به فناوری رو بیاورد و معلمان عزیز با تلاش خود توانستند در فضای شاد تدریس های خوبی را برای دانش آموزان به نمایش بگذارند واین عوامل باعث شد تا مدارس ما به سمت فناوری های نوین و علم روز دنیا پیش رود.

وی افزود: البته هیچ چیز جای آموزش حضوری را نخواهد گرفت ولی در حال حاضر که مدارس حضوری می باشد نباید آموزش غیرحضوری کنار برود و آموزگاران عزیز می تواند  به عنوان فعالیت تکمیلی از این فضا بهره ببرند.

"بهادرزاده" گفت: رویکرد وزارت آموزش و پرورش رویکرد تقویت برنامه درسی است و هدفی که امسال پیگیری خواهد شد توانمند سازی معلمان در برنامه درسی است.

وی اظهار داشت: با توجه بهه آموزش غیر حضوری در دوران کرونا باید دورس ریاضی، فارسی، علوم و قرآن دانش آموزان جدی گرفته شود تا جبران آموزش های غیر حضوری اتفاق بیافتد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بر اهمیت ضمن خدمت در دوران ابتدایی تاکید کرد و گفت: معلم هایی که زیر 10 سال سابقه دارند یا تغییر پایه داده اند و ورودی های 97-98 دانشگاه فرهنگیان و همچنین معلم هایی که سابقه بالا دارند اما ضعبف کار می کنند باید برای آن ها  برنامه ریزی لازم جهت شرکت در کلاس های آموزش کتب درسی صورت گیرد تا شاهد نتایج مطلوبی در آموزش و پرورش باشیم.

در ادامه " حبیب فکوری" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزدر با باین اینکه از ویژگی های یک مدیر خوب این است که کنار نگر باشد گفت: نباید مدیر یک مدرسه وقت و تلاش خود را در مباحث جزئی هدر دهد بلکه باید با برنامه ریزی درست اهداف آموزش و پرورش را پیش ببرد.

وی بیان داشت: دوره ابتدایی هم از نظر کیفی و هم کمی بسیار مهم است چون پایه و اساس تربیت و آموزش دانش آموزان در این دوره خواهد بود.

"فکوری" پایه اول ابتدایی را پایه ای بسیار مهم و حساس دانست و افزود: آموزش ابتدایی باید توجه ویژه به این پایه داشته باشد و مدیران محترم فضایی را جهت تبادل آموزشی بین معلمان و مدارس به وجود بیاورند تا همه معلمان از تجربیات یکدیگر استفاده نمایند.

همچنین در این مراسم"رسول فلاح زاده" معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک مطالبی را جهت برنامه ریزی سال تحصیلی جدید بیان نمود.

لازم به ذکر است سخرانی "سعید وطنچیان" و " سرکار خانم صباغ" نماینده مدیران مدارس دولتی و "سرکار خانم جلادت" نماینده مدارس غیردولتی، از دیگر برنامه های این مراسم بود.