نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه مدیران دوره دوم متوسطه برگزار شد

جلسه مدیران دوره دوم متوسطه برگزار شد


به منظور همفکری و بررسی مشکلات و تجزیه و تحلیل امتحانات نهایی جلسه حضوری با مدیران این دوره، در دبیرستان پسرانه شاهد رمضانزاده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و دهه مبارک فجر و قدردانی از زحمات مدیران گفت: مدیریت نیروی انسانی، مدیریت پیچیده ای است و مدیران مدارس در این روز های سخت کرونایی، بر اساس وظیفه ی خود کار نمی کنند بلکه با عشق و علاقه کار های مدرسه را انجام می دهند که نشان دهنده ی ایثار و خودگذشتگی آن ها می باشد.

"زهره امیرچقماقی" افزود: همه ارکان جامعه از آموزش و پرورش عبور می کنند و باید بر تربیت آن ها حساسیت ویژه ای داشته باشیم تا افرادی مسئولیت پذیر و انقلابی به جامعه تحویل دهیم.

وی با اشاره به اینکه  آموزش و پرورش دچار تحول عظیمی شده است گفت: مدیران محترم باید از فضای شبکه شاد بهتر و بیشتر استفاده کنند و دانش آموزان را ترغیب نمایند تا از کانال های موجود در شبکه شاد که مطالب آموزنده و مفیدی دارند استفاده کافی نمایند.

وی بیان داشت: مدیران مدارس باید دانش آموزان ضعیف را شناسایی و  توجه بیشتری به آن ها داشته باشند و فعالیت این دانش آموزان را هر روز رصد نمایند و در صورت نیاز کلاس های جبرانی و رفع اشکال برای آن ها بگذارند.

"امیرچقماقی" بر تشکیل شورای دبیران تاکید کرد و گفت: شورای دبیران باید هدفمند باشد و با همفکری دبیران می توان بسیاری از مسائل و مشکلات مدرسه را به نحو احسن حل کرد.

وی ادامه داد: مدیران محترم می توانند با گرفتن مجوز از ضمن خدمت آموزش و پرورش ناحیه یک، شورای دبیران را به صورت ضمن خدمت برای همکاران محترم برگزار کنند تا آموزش های مفید و کاربردی برای همکاران انجام شود که مجموع این آموزش ها باعث انتقال تجربیات هر دبیر به دیگر مدارس می شود.

در ادامه رضا سرتیپ زاده معاون آموزش متوسطه ضمن تشکر از مدیران و تبریک ایام، در خصوص نحوه پیگیری روند آموزش در دوره دوم متوسطه، مطالبی را ارائه نمود

وی نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خرداد 99 مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و گفت:  مدیران محترم در اولین فرصت با تشکیل شورای دبیران به صورت حضوری با رعایت دستور العمل های ستاد کرونا، تجزیه و تحلیل را با دبیران مربوطه داشته و در دروسی که دانش آموزان  بیشتر صغیف هستند  با آسیب شناسی و در صورت لزوم تشکیل کلاس های فوق برنامه ، شاهد رشد دانش آموزان باشیم.

"سرتیپ زاده " در ادامه از زحمات کلیه دبیران در خصوص آموزش های مجازی تشکر نمود و گفت: ساعت کاری دبیران دو برابر شده و دبیران آموزش و پرورش ناحیه یک  نیز همیشه از سخت کوش ترین دبیران  هستند که  صدرنشینی  در کنکور نشان دهنده این امر است.

وی از مدیران خواست تا با تشکیل جلسات انجمن اولیا و مربیان برای دانش آموزان پایه دوازدهم در خصوص برگزاری امتحانات نهایی به صورت حضوری و در پیش بردن کنکور سراسری توصیه های لازم را داشته باشند و همچنین با برگزاری جلسات مشاوره ای با این دانش آموزان ، برنامه ریزی تحصیلی و راهکار های کاهش استرس را به آن ها آموزش دهند.

وی همچنین در مورد جشنواره تجربیات برتر در زمینه برگزاری امتحانات و جشنواره  ایده های نو و تجربه های اثر بخش مدیران و معاونان مدارس و مسابقه طراحی داده نما(اینفو گرافی) الگوی تعالی مدیریت مدرسه توضیحاتی را  بیان نمود.

در پایان هر یک از مدیران دوره دوم متوسطه به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.