نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه شورا ارتقا سلامت با محوریت بازگشایی مدارس برگزار شد

جلسه شورا ارتقا سلامت با محوریت بازگشایی مدارس برگزار شد


جلسه شورا ارتقا سلامت با حضور زهره امیرچقماقی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک، در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با تاکید بر پیشگیری و کنترل کرونا ویروس بیان داشت: جلسات شورای ارتقای سلامت با توجه به قرار گرفتن در موقعیت حساس کنونی، بطور مداوم  باید برگزار شود و همه مصوبات ستاد مقابله و کنترل کرونا لازم الاجراست و باید پیگیری های لازم در سطح مدارس انجام شود.

"زهره امیرچقماقی" ادامه داد: حل مسایل ومشکلات بهداشتی مدارس تنها برعهده ی آموزش و پرورش نیست بلکه نهادهای مرتبط باید درکنار هم قراربگیرند تا بخشی از این مسایل برطرف گردد.

وی با بیان این نکته که بازگشایی مدارس، موضوعی است که اهمیت ویژه‌ای دارد گفت : در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ضدعفونی وگندزدایی مدارس در زمان بازگشایی، باید به طور جدی مورد بررسی و برنامه ریزی قرار گیرد.

در ادامه" محسن ابویی"  کارشناس بهداشت اداره آموزش و پرورش ناحیه یک، در مورد اقدامات انجام شده توسط حوزه کاری خود مطالبی را بیان نمود و گفت: وضعیت بهداشت مدارس به صورت گزارش آماری از مدارس دریافت شده و مورد تحلیل قرار گرفته است که باید هماهنگی ویژه ای با مدیران مدارس در ارتباط با بازگشایی مدارس انجام شود.

وی همچنین در ارتباط با پروتکل بهداشتی پیشگیری از کرونا و دستورالعمل های بهداشتی نکاتی را بیان نمود.