نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه ستاد هدایت تحصیلی دانش آموزان برگزار شد

جلسه ستاد هدایت تحصیلی دانش آموزان برگزار شد


جلسه ستاد هدایت تحصیلی دانش آموزان به صورت مشترک بین نواحی آموزش و پرورش ناحیه یک و ناحیه دو، با هدف تبادل نظر جهت ثبت نام در پایه دهم در سالن اجتماعات شهیدپور محمد علی ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن امیدواری به هرچه بهتر برگزار شدن هدایت تحصیلی دانش آموزان نسبت به سال گذشته در جمع عوامل ستاد گفت: برای سال تحصیلی آینده و نیاز دانش آموزان به هدایت تحصیلی که یکی از مهم‌ ترین نکات است باید تلاش نماییم این روند با بالاترین هدایت و رهنمود دانش آموزان آغاز گردد.

"زهره امیرچقماقی" با تاکید به اهمیت هدایت تحصیلی دانش آموزان و انتخاب رشته افزود: هدایت تحصیلی دانش آموزان  باید با یک هم‌افزایی واحد صورت گیرد و نیازمند همکاری تمامی اعضای آن ازجمله آموزش‌وپرورش و خانواده دانش آموزان است.

وی به چالش های هدایت تحصیلی سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، توجه به سلامت همکاران و مراجعین و تغییرات شیوه نامه هدایت تحصیلی نکاتی را بیان نمود.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش در این جلسه اظهار داشت: از فعالیت هایی که می توان برای اطلاع رسانی به همکاران و خانواده ها در خصوص هدایت تحصیلی انجام داد تشکیل گروه های مجازی در شبکه شاد است.

"محمد علی شایق" افزود: در سند تحول بنیادین کارکرد هدایت تحصیلی برای نظام تعلیم و تربیت تبیین شده است و بر این اساس باید نظام جامع هدایت تحصیلی به منظور هدایت دانش‌آموزان به رشته‌ها و مشاغل مورد نیاز حال و آینده کشور متناسب با استعداد و علاقه مندی آنها انجام شود.

در ادامه معاون پرورشی و فرهنگی ناحیه یک، نکاتی را در مورد فرایند و اجرای مطلوب هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم بیان نمود.

"محمد معینی " با تاکید به این نکته که جامعه در حال حاضر شرایط سختی را به خاطر ویروس کرونا متحمل شده است افزود: اعضای ستاد هدایت تحصیلی برای بهتر انجام شدن هدایت تحصیلی دانش آموزان، در مورد زمان اولویت های ثبت نام، فعال بودن مرکز مشاوره، زمان و نحوه تحویل برگ های شماره 6 و7 هدایت تحصیلی، چگونگی حضور فعال مدیران و مشاوران در مدارس، امتحان تعیین رشته مجدد و رعایت بهتر پروتکل های بهداشتی، تمام تلاش خود را به کار گیرند.

لازم به ذکر است در این  جلسه بعد از تبادل نظر  و پیشنهادات اعضای ستاد، مقرر شد طی ارسال بخشنامه به مدارس، اطلاع رسانی لازم در زمینه مصوبات جلسه صورت گیرد.