نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه ستاد شاهد آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

جلسه ستاد شاهد آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.


جلسه ستاد شاهد آموزش و پرورش ناحیه یک در خصوص تدریس در سامانه مجازی و بررسی مشکلات آن با حضور حضور"حجت الاسلام و المسلمین نقیبی" ریاست بنیاد شهید شهرستان یزد، "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ، "فخرآبادی" رییس اداره امور شاهد و ایثارگران و مدیران مدارس شاهد در نمازخانه آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، رئیس بنیاد شهید شهرستان یزد بیان داشت: باید  توجه بیشتری به مدیران شاهد و امور پرورشی و آموزشی دانش آموزان طرح شاهد انجام شود

"حجت الاسلام و المسلمین  نقیبی" این جلسه را مصداق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و اظهار کرد:  اصلی‌ترین دغدغه آموزش ‌و پرورش و بنیاد شهید در خصوص «طرح شاهد» ارتقای کیفیت تحصیلی فرزندان شاهد و ایثارگر است.

وی ادامه داد: مدارس شاهد فرصتی برای آموزش ‌و پرورش است تا الگویی در جهت تربیت دانش آموزان در تراز سند تحول باشد.

"نقیبی" به رویکردهای هدفمند آموزش‌ و پرورش اشاره کرد و گفت: برای انسجام این مدارس تلاش کردیم چارچوب فعالیت‌های مدیران مدارس شاهد را تعیین و در اختیار آن‌ها قرار دادیم تا بر اساس آن عمل کنند.

در ادامه "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد ضمن تشکر از  حضور همکاران بنیاد شهید و همچنین مدیران مدارس شاهد گفت: آموزش و پرورش یکی از اولویت‌های خود را توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قرار داده است.

وی افزود: قدر دانی از ایثارگران به ویژه شهیدان و یادگاران آنان فریضه ای عینی و همیشگی است و تکریم شهیدان و تعظیم در برابر خانواده های صبور آنان واجب بزرگ امروز و همیشه ماست و حفظ حرمت و تکریم ایثارگران در جامعه بر همه لازم و ضروری است.

"امیرچقماقی" بر برگزاری برنامه های دهه فجر و تشکیل شورای مدرسه تاکید کرد و گفت: دانش آموزان در زیست بوم جدید جامعه نیاز به توجه بیشتر در زمینه های آموزشی، پرورشی و سلامت جسمانی دارند تا بتوانند در راستای اهداف سند تحول بنیادین رشد نمایند.

وی گفت: با بازگشایی پایه های اول و دوم ابتدایی و هنرستان ها از اول بهمن ماه، بسیاری از مشکلات و اختلالات یادگیری دانش آموزان حل خواهد شد زیرا در پایه های اول و دوم ابتدایی و فعالیت های عملی هنرستان ها، آموزش به صورت مجازی جایگزین خوبی برای  آموزش حضوری نیست و  نمی نتایج مطلوبی را  داشته باشد.

همچنین در این جلسه "فخرآبادی" رییس اداره امور شاهد و ایثارگران مطالبی را در خصوص آمادگی مدارس شاهد جهت بازدید بازرسان وزارتی بیان نمود و از مدیران مدارس شاهد بابت دشواری یادگیری در ایام کرونا تقدیر و تشکر کرد.

در پایان هر یک مدیران مدارس شاهد نظرات و پیشنهادات خود را دررابطه با تدریس در فضای مجازی و مشکلات آن بیان کردند و به تبادل نظر پرداختند.