نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه برنامه ملی شهاب در ناحیه یک برگزار شد

جلسه برنامه ملی شهاب در ناحیه یک برگزار شد


جلسه برنامه ملی شهاب در آموزش و پرورش ناحیه یک با حضور اعضا در راستای هدایت استعدادهای برتر در سالن اجماعات تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی ناحیه یک، جلسه برنامه ملی شهاب در راستای شناسایی و هدایت استعداد های برتر با حضور "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و کلیه اعضا تشکیل گردید.

مدیر ناحیه یک از کلیه اعضای حاضر درجلسه تشکر کرد و افزود: طرح شهاب برنامه مکمل برای استعدادهای درخشان است که در راستای پوشش ۹۶ درصد دانش آموزان برای شناسایی استعدادها حرکت می‌کند.

"زهره امیر چقماقی" بیان داشت: در طرح شهاب بر روی استعدادهای چندگانه کار می‌شود که امروزه مهم‌ترین عامل تمدن‌ساز و توسعه کشورها نیروی انسانی است و طرح شهاب کمک می‌کند که استعدادهای ۸گانه شکوفا شود.

وی گفت: بر اساس سند تحول بنیادین معلم نقش راهبری و رهبری مجموعه آموزشی را بر عهده دارد و به همین منظور باید دانش‌آموزان را در این مسیر رهنمون کند

همچنین کارشناس مسئول ضمن خدمت، در مورد تاکیدات مقام معظم رهبری براجرای برنامه ملی شهاب ونیز اهداف واهمیت آن نکاتی را بیان و افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ایجاد مسیر نخبه پروری و تربیت دانش آموزان در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی از وظایف اصلی نظام آموزش و پرورش کشور است.

" نادی پور" بیان داشت: ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی برای دانش آموزان باید  بصورتی باشد که به یک  میزان از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری آموزشی بهره مند شوند.

در ادامه "خدیجه پاپوش" معاون آموزش ابتدایی ناحیه، به سوالات مطرح شده در جلسه پاسخ داد و جلسه با ارائه برخی مصوبات اجرایی وجمع بندی چالش های موجود در این طرح جهت پیگیری پایان یافت.