نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه بررسی دستورالعمل بازگشایی مدارس برگزار شد

جلسه بررسی دستورالعمل بازگشایی مدارس برگزار شد


جلسه توجیهی و بررسی دستورالعمل بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه با حضور مدیران ابتدایی و هنرستان ها در سالن اجتماعات آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، "زهره امیرچقماقی" درباره بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه اظهار کرد: براساس تصمیمات ستاد ملی کرونا بازگشایی مدارس برای دانش‌ آموزان کلاس اول و دوم دبستان  انجام می‌شود، همچنین دروس عملی شایستگی‌های فنی در شاخه کاردانش و فنی و حرفه‌ ای نیز به صورت حضوری است و در مناطق آبی مدارس دارای جمعیت کمتر از 50 نفر که بیشتر در مناطق روستایی و عشایری قرار دارند نیز کاملاً باز بوده و پذیرای دانش‌‌آموزان در تمام پایه‌های تحصیلی هستند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با اشاره به اینکه در سایر پایه ‌ها آموزش مجازی ادامه  دارد تا شرایط جدیدی به وجود بیاید، گفت: امیدواریم شرایط رو به بهبود باشد تا بتوانیم با گذشت زمان برای سایر پایه‌های تحصیلی، با توجه به این که  آموزش مجازی واقعاً نمی‌تواند منبع خوبی برای یادگیری دانش آموزان باشد آموزش‌های حضوری داشته باشیم تا کودکان کمتر در معرض آسیب هایی مانند چاقی و افسردگی قرار گیرند.

وی در جمع مدیران ابتدایی گفت: بدون شک تعلیم و تربیت بزرگترین فرصت یک جامعه برای ساختن آینده است  و این موضوع بزرگترین فرصت جامعه برای شکل دادن به شخصیت انسان‌ها و پرداختن به هویت آنها همچنین آماده کردن آنها برای حضور فعال در یک زندگی جمعی است.

وی همچنین از اهمیت دوره ی ابتدایی مطالبی را بیان نمود و افزود: مدیریت در مدارس با مدیریت در ارگان های دیگر بسیار متفاوت است زیرا شما منابع انسانی ر ا مدیریت می کنید و در زیست بوم جدیدی که به وجود آمده است مسئولیت شما دوچندان شده است.

"امیرچقماقی" زمان کلاس های درس را 30 الی 35 دقیقه اعلام نمود و گفت: مدیران محترم موظف به رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در مدارس هستند تا والدین با خیالی آسوده فرزندان خود را در مدرسه حاضر نمایند.

وی خاطر نشان کرد: شورای مدرسه بسیار مهم است و مدیران محترم با شورای مدرسه هماهنگ باشند و جلسات مستمر در خصوص بازگشایی مدارس و مسائل دیگر داشته باشند.

وی افزود: امروزه مدیریت بحران بسیار حائز اهمیت است و تصمیمات ما آنی و مطابق با شرایط زیست محیطی است لذا باید در شرایط جدیدی که هیچ گاه تجربه آن را نداشته ایم، تمام تلاش خود را جهت رشد و تعالی دانش آموزان به کار گیریم.

لازم به ذکر است جلسات حضوری با مدیران با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت گروه بندی از روز سه شنبه 99/10/23 آغاز شده است و تا روز دوشنبه 99/10/29 ادامه خواهد داشت.