نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشن احسان و نیکوکاری در دبستان شهید مرحمتی برگزار شد

جشن احسان و نیکوکاری در دبستان شهید مرحمتی برگزار شد


جشن احسان و نیکوکاری با حضور معاون فرهنگی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک یزد و مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان یزد در نمازخانه دبستان شهید مرحتمی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک یزد، ضمن گرامیداشت روز احسان و نیکوکاری و توصیه به انجام کارهای خیر گفت: حضور حداکثری خیرین و والدینی که وضع مالی مناسبی دارند در این برنامه ها بسیار اهمیت دارد.

"محمد معینی" افزود: ما در طول سال تحصیلی در دو دوره برنامه کمک به نیازمندان را داریم ؛ که یکی در مهر ماه به نام مهر عاطفه ها و دیگری در اسفند ماه به نام جشن نیکوکاری می باشد.

وی بیان داشت: از شهدا به ویژه شهید مرحمتی که سخنی زیبا در وصیت این  شهید بزرگوار آمده است یاد می کنم که فرمود "اول باید خودمان را بسازیم تا بتوانیم روی دیگران تأثیر بگذاریم"، در نتیجه مهمترین کار خودسازی است که این شهید بزرگوار به آن اشاره کرده است.

"معینی" گفت: فرهنگ غنی ایرانی اسلامی در طول تاریخ دستگیری از نیازمندان را سر لوحه کار خود قرار داده است و امروز روز کمک به نیازمندان است .

وی اضافه کرد: کرونا آمار مدارس را دقیق تر برای ما آشکار کرد و ما در این دوران متوجه شدیم والدینی داریم که یک تلویزیون در خانه آن ها نیست و این حس نوع دوستی ما در این ایام مشخص می شود تا به کمک نیازمندان بشتابیم.

در ادامه "حجت الاسلام والمسلمین تولایی" مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان یزد به بیان  روایت ائمه و معصومین در باب کمک به نیازمندان پرداخت.

در پایان نیز برنامه های متنوعی از جمله تک خوانی سنتی، پخش کلیپ، گروه سرود و مسابقه اجرا شد.