نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تکریم و معارفه تعدادی از مدیران مدارس ابتدایی

تکریم و معارفه تعدادی از مدیران مدارس ابتدایی


مراسم تکریم و معارفه 17 نفر از مدیران مدارس ابتدایی با حضور "حبیب فکوری" مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک و "رسول فلاح زاده" معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) بیان داشت: آموزش و پرورش با ارگان های دیگر متفاوت است و مدیریت روابط انسانی و احترام به افراد در آن حاکم است.
"حبیب فکوری" نقش مدیر در مدرسه را بسیار مهم و اساسی دانست و ذکر کرد: اولین اصل یک مدیر خوب هدایت و رهبری است و مدیر نباید فقط در پشت میز خود بنشیند بلکه باید با رهبری و هدایت اهداف مدرسه را پیش ببرد.
وی دومین اصل مدیریت را برنامه ریزی عنوان کرد و گفت: یک مدیر به برنامه یکساله و چهارساله نیاز دارد تا بتواند با برنامه ریزی مطلوب و اهداف روشن، مسیر رشد و تعالی دانش آموزان را هموارنماید.
"فکوری" افزود: سازماندهی دانش آموزان، نیروی انسانی و همچنین شناسایی معلمان خوب از وظایف مدیران است که باید به بهترین شکل انجام شود.
وی اضافه کرد: فضای فیزیکی مدارس نباید مورد غفلت قرار گیرد و در صورتی که امکان دارد در مدارس فضاهای بیشتری به کلاس های درس اختصاص داده شود تا دانش آموزان فضای آموزشی بهتری را داشته باشند.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک  بر آموزش خانواده ها در مدارس تاکید کرد و گفت: انجمن اولیا و مربیان مدرسه بسیار حائز اهمیت است و باید انجمن مدرسه پویا و فعال باشد تا والدین از نزدیک شاهد پیشرفت فرزندان خود باشند.
وی افزود: کار انجمن مدارس فقط بحث روپوش و سرویس مدرسه نیست، بلکه انجمنی موفق است که با کمک مدیر برنامه اساسی و بنیادین برای پیشرفت دانش آموزان داشته باشد.
در ابتدای جلسه "رسول فلاح زاده" معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک ضمن ارائه گزارشی از آموزش ابتدایی بیان داشت: با هدف ارتقای سطح مدارس و همچنین استفاده از تجربیات تمامی مدیران، در این مراسم 17 مدیر تکریم و معارفه می شوند.
لازم به ذکر است در این جلسه موارد مربوط  به امور اداری و حراست نیز برای مدیران محترم مورد بررسی قرار گرفت.