نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تعطیلی پیش دبستانی‌ها ومهد‌های کودک پنج شهرستان استان یزد

تعطیلی پیش دبستانی‌ها ومهد‌های کودک پنج شهرستان استان یزد


دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان یزد،از تعطیلی مهد‌های کودک و پیش دبستانی‌های پنج شهرستان استان در روز‌های یکشنبه و دوشنبه هفته جاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، نورانیان در ارتباط با خبر ۲۰ گفت: بدلیل سرمای هوا، پایداری و سکون شرایط جوی آلودگی هوا در شهرستان‌های اردکان، اشکذر، مهریز، میبد و یزد محرز شد و بلافاصله کارگروه اضطراری آلودگی هوای استان یزد تشکیل و این مصوبات تصویب شد.

وی ادامه داد: دراین شهرستان‌ها پیش دبستانی‌ها و مهد‌های کودک در روز‌های یکشنبه و دوشنبه تعطیل اعلام شد. 

نورانیان گفت: در این زمینه آماده باش دستگاه‌های امدادرسان مصوب شد و ممنوعیت فعالیت معادن شن وماسه در محدوده شهر‌ها اعلام و اینکه مقرر شد با ماشین‌های سنگین آلاینده و وسایل حمل ونقلی که فاقد معاینه فنی باشند برخورد صورت گیرد.

دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان یزد افزود:محدودیت فعالیت واحد سنگ شکن و واحد‌های خردایش در واحد‌های صنعتی که موجب آلودگی هوا می‌شوند نیز از دیگر مصوبات این نشست بود.

نورانیان اضافه کرد: شهرستان بافق نیز امروز در ساعاتی شاخص آلایندگی درآن افزایش یافت که در ساعت تشکیل این نشست شاخص در حالت عادی بود.

وی ابراز امیدواری کرد: در سایه قانون ممنوعیت استقرار صنایع آلاینده در دشت یزد –اردکان شاهد کاهش موارد آلاینده دراین محور باشیم.