نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجلیل از نمایندگان جهادگران تعلیم و تربیت آموزش و پرورش ناحیه یک

تجلیل از نمایندگان جهادگران تعلیم و تربیت آموزش و پرورش ناحیه یک


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت : معلمان بزرگترین سرمایه های اجتماعی جامعه هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" در دیدار با شورای معاونین و نمایندگان جهادگران عرصه تعلیم و تربیت  ناحیه یک  یزد از تلاش ها ، ایثار و از خود گذشتگی معلمان در ایام شیوع بیماری کرونا ویروس تشکر و قدردانی نمود .

وی اظهار داشت : با تعطیلی مدارس از 5 اسفندماه 98 جامعه فرهنگیان و معلمان به صورت خود جوش و داوطلبانه در اولین روزهای انتشار بیماری آموزش را آغاز کردند و از طریق فضای مجازی و راههای مختلف با دانش آموزان و والدین ارتباط برقرارکردند و پیگیر مباحث آموزشی دانش آموزان شدند.

وی تعطیلی مدارس در این دوران را بزرگترین وقفه تحصیلی در طول دوران آموزش  و پرورش نوین دانست  و از معلمان به عنوان بزرگترین سرمایه های اجتماعی جامعه یاد کرد و افزود : معلمان و کادر اداری استان  در یک اقدام بی نظیر با صرف وقت و هزینه به صورت شبانه روزی، آموزش دانش آموزان را پیگیری نمودند که این عمل تحسین خانواده ها، دانش آموزان و مسئولین استان را به دنبال داشت .

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه شعار آموزش و پرورش شناسایی وضعیت موجود برای حل مشکلات آینده است افزود : ماههای حساس و شرایط متفاوتی نسبت سال های گذشته پیش رو داریم که در هر صورت باید نهایت بهره برداری را از تجارب گذشته داشته باشیم.

وی اذعان داشت: برای شروع سال تحصیلی سناریوهای مختلفی طراحی و پیش بینی شده است که باید با شناسایی وضعیت موجود و استفاده از ظرفیت شبکه شاد و رصد کامل معلمان و دانش آموزان با توجه به دوره ،مقطع و جنسیت برنامه ریزی نموده  وآمادگی لازم را برای سال تحصیلی جدید داشته باشیم. .

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد : همان عواملی که باعث برتری و  صدرنشینی استان یزد طی  26 سال متوالی در کنکور سراسری شده است، باعث شد تا در آموزش های مجازی هم شاخص باشیم و همت و تلاش معلمان و دانش آموزان یزدی که دست به دست هم دادند تا در حوزه آموزش مجازی هم ممتاز باشیم ستودنی است.

دانافر تاکید کرد:هیچکدام از فعالیت های آموزش و پرورش تعطیل شدنی نیست و تنها مکانیسم و شیوه های اجرا ی آن متغییر شده است که باید با دقت و وقت گذاری هر چه بیشتر، برنامه ریزی لازم را برای سال تحصیلی پیش رو داشته باشیم.

در ابتدای جلسه معاونین پژوهش و برنامه ریزی،آموزش متوسطه، پرورشی و فرهنگی  اداره کل و سایر اعضا مطالبی را پیرامون سند تحول بنیادین، تشکیل پویش های دانش آموزی و اهمیت آموزش در بستر شبکه دانش آموزان (شاد)  ارائه نمودند.

گفتنی است در پایان از نمایندگان جهادگران عرصه تعلیم و تربیت ناحیه یک یزد که در امر تدریس در فضای مجازی تلاش مضاعف داشته اند با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.