نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری پویش مجازی جشن عبادت دانش آموزان دختر سوم ابتدایی

برگزاری پویش مجازی جشن عبادت دانش آموزان دختر سوم ابتدایی


جشن عبادت دانش آموزان دختر پایه سوم ابتدایی مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک با حضور" ملانوری" معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش در پژوهشسرای برازنده مقدم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) گفت: جشن عبادت، جشن خدایی شدن و بهار عبادت است و یک هدیه آسمانی  جشن تکلیف، جشن آغاز پیمان مقدس شما عزیرانم با خداوند است.

وی افزود: ما برای هر عید یا هر مناسبت خوب که از طرف پروردگار، نعمتی به ما رسیده باشد، جشن می گیریم تا بدین وسیله سپاسگزاری و شکر و شادی خودمان را نشان دهیم، اکنون نیز با خدای خود عهد می بندیم در انجام ارزش های دینی که موجب پاکی جسم  وجان می شود کوشا باشیم.

وی ادامه داد:  شما که امروز جشن عبادتتان را برگزار کرده‌اید، در حقیقت از امروز خدای متعال با همه‌ی عظمت و جلال خود، با شماها حرف می‌زند و شما را مخاطب قرار می‌دهد و شما را به تکلیف سرافراز می‌کند و از امروز نماز بر شما واجب است و باید نماز بخوانید و عبادت کنید و با خدای بزرگ حرف بزنید واین دوران شیرین عمر را قدر بدانید.

"امیرچقماقی" بیان داشت: از امروز شما وقتی نماز می‌خوانید، با خدای خودتان حرف می‌زنید و خداوند به سخن شما گوش می‌دهد و سخن شما را می‌شنود و دعای شما را ان‌شاءاللَّه مستجاب می‌کند. باید برای والدینتان، برای معلمانتان، برای همه مردم  جهان دعا کنید و از خدای متعال همه‌ی خوبیها را بخواهید.

وی با اشاره به خاطره جشن تکلیف که یک خاطره شیرین تربیتی و معنوی است وتولدی جدید است گفت: هر کدام از شما ها و در ارتباط با خودتان یک سرفصل جدید باز کنید و در این سرفصل جدید وظایف خودتان را شروع کنید و به برنامه‌ ریزی کردن و عمل به آنچه از سوی پروردگار عزیز مان امر و نهی شده است رعایت کنیم.

"مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک افزود:  ارتباط شما با عبادت، نماز و خدا بیشتر شده  است و دانش آموزانی که به سن تکلیف می رسند وظایف دیگری چون احترام و تکریم به پدر و مادر و دیگر افراد نزدیک و دو، معلمان و سایر افراد جامعه دارند و باید رفتار و کردارنیک، دستورات دین اسلام و آئین محمدی و علوی را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

وی گفت: یاد شهدا همیشه همراهتان باشد و با یاری خداوند بتوانید زندگیتان را پر از نور و سعادت و خوشبختی کنید. از خداوند متعال و مهربان برای همه شما عزیزان آرزوی سعادت و سربلندی و موفقیت دارم.

لازم به ذکر است با توجه به شرایط ویروس کرونا و رعایت عدم تجمع افراد، در این جشن از هر مدرسه دخترانه ابتدایی، یک دانش آموز انتخاب شده بود تا به صورت حضوری در جشن شرکت داشته باشند و بقیه دانش آموزان از طریق شبکه شاد به صورت زنده در جشن حضور داشتند.