نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری سلسله نشست های معاونین آموزشی ناحیه یک(متوسطه دوره اول)

برگزاری سلسله نشست های معاونین آموزشی ناحیه یک(متوسطه دوره اول)به گزارش روابط عمومی ناحیه یک، گردهمایی معاونین آموزشی متوسطه دوره اول در محل دبیرستان نمونه رسولیان تشکیل شد.

در ابتدا "رضا سرتیپ زاده" نکاتی را در مورد آنچه یک معاون باید بداند بیان نمود. وی با بیان اینکه معاون بایستی با همه در ارتباط باشد( دانش آموزان، اولیاء، معلمین) و شناخت کاملی از وضعیت درسی و خانوادگی دانش آموزان داشته باشد افزود: معاون می تواند تمامی قوانین مدرسه را اجرا و رعایت کند و با برگزاری منظم جلسات شورای دبیران به صورت ماهانه و تبادل اطلاعات با دبیران، در جریان امور جسمی، عاطفی، درسی و خانوادگی و مشکلات دانش آموزان قرار گیرد.

معاون آموزشی متوسطه بیان داشت: معاون باید در مورد دانش آموزانی که مشکل درسی و انظباطی دارند با گفت و گوی  با آنان یا اولیاء و اجرای برنامه انضباطی در حیطه وظایف خود، مشکل را برطرف کند.

وی ضمن سفارش به عدم تنبیه بدنی و یادآوری موارد آیین نامه انضباطی، با معرفی  سایت www.yazdgfh.ir  از معاونین خواست با هدایت تحصیلی درست و معرفی رشته های فنی و حرفه ای، کاردانش به دانش آموزان و اولیاء آنان، شاهد انتخاب رشته آگاهانه و ثبت نام درست دانش آموزان در پایه دهم باشیم و با یادآوری نامه و دستورالعمل برنامه بوم خواستار پیگیری جدی در این خصوص شد.

در ادامه "منصوره رحیمی" کارشناس مسئول آموزش متوسطه دوره اول،  مواردی را پیرامون برگزاری امتحانات دی ماه و کلاس های تقویتی و فوق برنامه بیان نمود. وی در ادامه بر ثبت موارد انضباطی و تکمیل مستندات و مدارک تاکید کرد، و با یادآوری نامه زمان برگزاری آزمون بهبود عملکرد تحصیلی و جشنواره خوارزمی خواستار پیگیری این موارد شد.

 سپس "مصطفی دهشیری" رییس اداره آموزش متوسطه دوره اول اداره کل، مواد و آیین نامه های ارزشیابی تحصیلی را بیان نمود و به سوالات معاونین در خصوص آزمون بهبود عملکرد تحصیلی و جشنواره خوارزمی پاسخ داد.

همچنین "مهندس کارآموز" معاون آموزش متوسطه اداره کل، ضمن تشکر از معاونین بابت مسائلی که مطرح کردند و اینکه همه دغدغه های آنان مسائل آموزشی می باشد بیان نمود که نگاه آموزشی به نگاه تربیتی برمی گردد و باید به دبیران سفارش کنیم اصول شهروندی  را رعایت کرده و درک و فهم خوبی از مسائل جامعه داشته باشند.

در ادامه معاون آموزش متوسطه اداره کل سه ویژگی انسانهای خوب را منطقی بودن، منصفانه بودن و مشفق بودن  معرفی و افزود: تنها با اجرای صحیح و درست طرح و برنامه ها و با همت و تلاش دبیران و کادر آموزشی مدارس،  استان یزد به عنوان برند آموزشی کشور مطرح شده است.

 وی از معاونین آموزشی خواست با برقراری ارتباط صمیمی و قانونی با دانش آموزان و فراهم کردن محیط شاد و سالم برای آنان باعث جذب بیشتر آنان به محیط مدرسه شوند.

در پایان مدیر ناحیه یک، ضمن تشکر از معاونین آموزشی بیان داشت: جلسات باید گفتمانی باشد و برنامه ها باید به گونه ای باشد که تلاش در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه داشته باشیم.

"زهره امیرچقماقی" افزود: دوره اول متوسطه سن خاصی است و رشد شخصیتی به گونه ای است که ارتباط برقرار کردن با دانش آموزان کار بسیار مشکلی است و باید با آنان به گونه ای ارتباط برقرار کنیم که حتی بعد از فارغ التحصیلی در ذهن دانش آموزان ماندگار باشیم.

وی افزود معاونین آموزشی در خط مقدم مدرسه هستند که باید با ارتباط با خانواده ها در جهت ارتقاء کیفیت آموزشی تلاش داشته باشید.