نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه معاونین و مربیان پرورشی مدارس ابتدایی ناحیه یک یزد

برگزاری جلسه معاونین و مربیان پرورشی مدارس ابتدایی ناحیه یک یزد


جلسه معاونین و مربیان پرورشی مدارس ابتدایی ناحیه یک یزد با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک،  معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در جلسه سر تیم های معاونین و مربیان پرورشی ناحیه یک گفت:  کادر فرهنگی و پرورشی اداره کل استان را جهت وحدت رویه و هم افزایی برنامه‌های فرهنگی شهرستان‌ها و مناطق بسیج کرده ایم تا در همه حال پاسخگوی نیازهای مربیان و معاونین باشند .

وی خاطرنشان کرد : چون  امروزه از ظرفیت فضای مجازی برای اهداف آموزشی و پرورش استفاده می‌گردد، برای  هر شهرستان و منطقه یک نفر را به عنوان رابط یا سرگروه پرورشی برای هر  مقطع تحصیلی  انتخاب کرده‌ایم تا رابط  اطلاع رسانی لازم در خصوص برنامه و فعالیت های حوزه معاونت پرورشی در سطح استان باشد، که  همه شهرستانها و مناطق در جریان این برنامه‌ها قرار گیرند.

 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به برنامه‌های اجرایی این معاونت بیان داشت:  برنامه‌های از جمله اجلاس استانی نماز،  مسابقات فرهنگی_ هنری، قرآن و عترت ، لاله های روشن و..... در سال تحصیلی جدید هم با اهتمام بیشتری مورد توجه قرار گرفته است تا زمینه حضور حداکثری دانش‌آموزان را فراهم سازد.

 "ملانوری" با اشاره به‌جای مجازی و حضور دوساله  دانش آموزان در منزل این امر را زمینه‌ ساز افزایش آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت:  معمولاً در بعضی از خانواده‌ها مشاجرات خانوادگی وجود دارد و یا استفاده بیش از حد از فضای مجازی دانش‌آموزان را در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار داده است .

 وی گفت:  برای کاهش این معضلات و  آسیب ها  اقدام به اجرای طرح رابط مشاور  در مدارس نموده که در این طرح  تعدادی از مشاوران  هر شهرستان آموزش دیده تا بتوانند ارتباط بیشتری با دانش‌آموزان برقرار نمایند، تا در نتیجه شاهد  کاهش این آسیب‌ها باشیم.

 "معینی" معاون پرورشی و تربیت بدنی ناحیه یک یزد نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات معاونین و مربیان پرورشی در برنامه‌ریزی بازگشایی مدارس و دیگر برنامه‌های این حوزه  اظهار داشت:  برنامه ها و فعالیت های تربیتی در مدارس نیاز به نیرو ی انسانی زیاد  ، توانمند و کارآمد دارد و مربیان پرورشی باید توانمند و با دست پر در مدارس  حاضر شوند.