نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه مدیران مدارس هیئت امنایی ابتدایی و متوسطه اول

برگزاری جلسه مدیران مدارس هیئت امنایی ابتدایی و متوسطه اول


جلسه مدیران مدارس هیئت امنایی ابتدایی و متوسطه اول در دو جلسه با حضور"زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک یزد، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن سپاسگزاری از همه مدیران مدارس گفت:  با توجه به این که  سال تحصیلی  به صورت مجازی برگزار شد سال سختی را پشت سرگذاشتیم و همه مدیران مدارس، معاونین، آموزگاران و دبیران تمام سعی و تلاش خود را جهت یادگیری دانش آموزان انجام دادند.

"زهره امیرچقماقی" با اشاره به این که آموزش و پرورش ناحیه یک رتبه اول را در بین مناطق 14 گانه استان کسب نموده است گفت: تمام این افتخارها و موفقیت ها حاصل تلاش شما مدیران و همکاران فرهنگی شاغل در آموزش و پرورش ناحیه یک است و از همه شما کمال تشکر را دارم.

وی بیان اشت: بنابر دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش، در سال گذشته مدارس هیئت امنایی را در هر سه مقطع با هدف شناخت جایگاه هر مدرسه جهت برنامه ریزی برای چشم اندازآینده سطح بندی کردیم تا هر مدیر محترم بتواند با برنامه ریزی باعث پیشرفت مدرسه شود.

وی به اهمیت  واقعی بودن نمره مستمر و پایانی دانش آموزان  اشاره کرد و افزود: این موضوع بسیار مهم است تا دبیران محترم توجیه شوند که تورم نمره و یکسان نبودن نمره مستمر و پایانی باعث افت تحصیلی دانش آموز می شود و دانش آموز در مقاطع بالاتر دچار مشکلات متعددی خواهند شد، همچنین با این روش آمار افت تحصیلی در آموزش و پرورش ناحیه یک در سطح استان بالا خواهد رفت.

"امیرچقماقی" ثبت نام در مدارس را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: در مدارس دولتی ثبت نام  اولیه دانش آموزان در سامانه پند انجام خواهد شد و مدیران محترم در زمان ثبت نام تکریم ارباب رجوع و والدین عزیز را فراموش نکنند و با سعه صدر مراحل ثبت نام را در چارچوب قانون به اتمام برسانند.

وی گفت: مدارس هیئت امنایی دقت زیادی در انتخاب اعضای هیئت امنای مدرسه داشته باشند و انتخاب اعضا را براساس بخشنامه ارسال شده به مدارس انجام دهند و در طول سال تحصیلی جدید علاوه بر نظارت جدی، تشکیل جلسات متعدد با اعضای هیئت امنا داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با تاکید به انجام کلاس های ضمن خدمت دبیران به صورت مدرسه محوری گفت: مدیران محترم کلاس های ضمن خدمت را با توجه نیاز هر مدرسه و دبیر با گرفتن مجوز از اداره آموزش و پرورش ناحیه یک در درون مدرسه برگزار نمایند تا معلمین عزیز بتوانند در محیط کاری خود آموزش های ضمن خدمت را دنبال نمایند.

لازم به ذکر است در این جلسه آموزش سامانه پند ویژه مدیران هیئت امنایی توسط "پورصالح" کارشناس مسئول فناوری انجام شد و هر یک از مدیران نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.