نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه مدیران مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک

برگزاری جلسه مدیران مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک


جلسه مدیران مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک در سالن پژوهشسرای برازنده مقدم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، این جلسه با موضوع بازگشایی مدارس و بررسی دستورالعمل های بازگشایی و با حضور" موحدی فر" مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: بازگشایی کامل مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

"محسن موحدی فر" ادامه داد: در بازگشایی حضوری مدارس، علاوه بر تهویه مناسب کلاس‌های درس،  رعایت فاصله ۱.۵ و مساحت ۲.۲۵ متری دانش‌آموزان از همدیگر ضروری است.

وی رعایت شیونامه  ۰۶ از سوی کادر مدارس و اولیای گرامی را الزامی دانست و از واکسیناسیون ۹۵ درصد دانش‌آموزان و کادر آموزشگاه‌ها خبر داد.

"موحدی فر" تاکید کرد: اولیای محترم همکاری لازم در خصوص آموزش و رعایت بهداشت فردی و گروهی را به فرزندانشان داشته باشند و در صورت بیماری از حضور دانش‌آموزان در مدارس تا زمان بهبودی کامل ممانعت کنند.

به گفته این مقام مسئول، مدارس دستورالعمل‌ها و تمام استاندارد‌های مدنظر را  رعایت خواهند کرد تا نگرانی برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان ایجاد نشود.

در ادامه "رضاسرتیب زاده" معاون آموزش متوسطه، ضمن تبریک 28 سال صدرنشینی در کنکور سراسری به جامعه فرهنگیان و خانواده ها، گزارش از پایش و ارزیابی ملی آموزش و پرورش با رویکرد تضمین کیفیت ارائه نمود و از مدیران خواست در سطح آموزشگاه خود این پایش را مورد بررسی قرار داده و نسبت به رفع چالش ها و مشکلات اقدام نمایند

وی افزود:  آموزش ها در ابتدای آذر به صورت حضوری بوده و با توجه به این که برگزاری امتحانات میان سال به صورت حضوری می باشد، به گونه ای برنامه ریزی شود تا با رعایت دستورالعمل 06 برگزاری امتحانات مستمر به صورت حضوری باشد

"سرتیپ زاده" به اهمیت نمرات مستمر پرداخت و گفت:  با توجه به این که ابلاغ سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به مدارس ارسال شده است و دانش آموزان پایه دهم و یازدهم باید در جریان موضوع باشند و با توجه به تغییرمیزان تاثیر سوابق تحصیلی به اهمیت معدل کل پی برده و تلاش در جهت ارتقاء کیفیت تحصیلی داشته باشند.

وی در ادامه به تحلیل امتحانات نهایی خرداد 1400 پرداخت و با بیان این که در تمام دروس بجز زبان انگلیسی و علوم و فنون ادبی افت داشته ایم ازمدیران خواست با توجه به این که آموزش ها در سال گذشته مجازی بوده، نسبت به این موضوع حساسیت ویژه داشته و برای دانش آموزان پایه دوازدهم با برگزاری جلسات متوالی مشاوره ای برنامه ریزی داشته باشند.

 معاون آموزش متوسطه ناحیه یک از همه مدیران خواست تا با برگزاری جلسات انجمن اولیا و مربیان به صورت حضوری خانواده ها را در خصوص اهمیت آموزش حضوری و افت تحصیلی، تزریق واکسن توجیه نمایند.

همچنین در این جلسات "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و دیگر معاونین ناحیه یک، نکات مهمی را در خصوص بازگشایی مدارس، سرویس مدارس، روپوش دانش آموزان، بررسی دستورالعمل های بهداشتی و... بیان نمودند.

لازم به ذکر است این جلسات طی 4 روز با مدیران مقطع ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم و هنرستان ها برگزار شد.

تجلیل از مدیران بازنشسته از دیگر برنامه های این جلسه بود.