نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه آموزشی واکسیناسیون دانش آموزان ویژه مدیران دوره اول متوسطه

برگزاری جلسه آموزشی واکسیناسیون دانش آموزان ویژه مدیران دوره اول متوسطه


جلسه آموزشی واکسیناسیون دانش آموزان ویژه مدیران دوره اول متوسطه، با حضور" دکتر موسوی" رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد و "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بر اهمیت واکسیناسیون معلمان، دانش‌آموزان و اولیای آنان تاکید کرد و گفت: واکسیناسیون دانش آموزان شرایط مساعدی را برای بازگشایی مدارس فراهم می‌کند.

"زهره امیرچقماقی" افزود: هیچ روشی جایگزین آموزش حضوری در مدرسه نیست و فضای مجازی فقط می‌توانند یک مکمل باشد.

وی نقش مدیران را در ترغیب و تشویق دانش آموزان برای واکسینه شدن مهم دانست و اظهار داشت: برای بازگشایی مدارس باید دانش آموزان، معلمان و تمام کادر اداری آموزش و پرورش واکسن کرونا دریافت کنند و خانواده‌های دانش آموزان هم باید واکسینه شوند تا این آرامش به آنها داده شود که اگر قرار است بچه‌ها به مدرسه بروند، دچار بیماری نمی‌شوند.

در ادامه "دکتر موسوی" رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد آمار واکسینه شدن شهرستان یزد را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: برای دانش آموزان سنین 12 تا 18 سال علاوه بر واکسن سینوفارم، واکسن مشترک کرونای ایران و کوبا (پاستوکووک) جهت تزریق در مراکز تجمیعی واکسیناسیون استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه پاستوکووک یکی از واکسن‌های ایمن و در دسترس برای تزریق به کودکان است، ادامه داد: مجوز تزریق از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده، و این واکسن در تمامی مراکز تجمیعی استان در دسترس همشهریان قرار خواهد گرفت.

در پایان هریک از مدیران مدارس سوال های خود را در مورد واکسینه شدن دانش آموزان مطرح نمودند.