نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسات تبیین الگوی فعالیت آموزشی وتربیتی مدارس در شرایط کووید 19

برگزاری جلسات تبیین الگوی فعالیت آموزشی وتربیتی مدارس در شرایط کووید 19به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک یزد، در آستانه بازگشایی حضوری مدارس در سال تحصیلی 1401-1400، جلسات تبیین الگوی فعالیت آموزشی وتربیتی مدارس در شرایط کووید 19 برای مدیران دوره اول ودوم متوسطه وهنرستانهای فنی وحرفه ای وکاردانش به صورت حضوری برگزار شد.

در ابتدای جلسات "زهره امیر چقماقی" با بیان اینکه شرایط بحران ناشی ازشیوع بیماری ونگرانی از سرایت پذیری کووید 19 در کشور منجر به وقفه جدی در فعالیت های حضوری مدارس ونهایتاً تصمیم گیری برای تعطیلی کامل مدارس شد گفت: پدیده ای که از آن به "فاجعه بار ترین اختلال در آموزش" یاد شده است  و بر همین اساس مجامع بین المللی توصیه کرده اند محیط مدرسه از طریق بهبود و ارتقای شرایط تهویه کلاس ،کاهش تعداد دانش آموزان در صورت امکان ،حفظ قوانین فاصله گذاری فیزیکی و...ایمن شود تا با استفاده از آن یادگیری مبتنی بر کلاس درس بدون وقفه ادامه پیدا کند.

وی بابیان این که تعطیلی یک ساله مدارس علاوه بر مختل کردن امر آموزشگاه باعث افت تحصیلی گردیده است افزود: دانش آموزان دچار چاقی مفرط، اختلال در روابط اجتماعی شده اند واز آموزش بسیاری از مسایل اجتماعی محروم شده اند.

"امیرچقماقی" از مدیران خواست با توجه به دستور العمل  ارسالی از وزارت متبوع برنامه ریزی لازم را  داشته باشند و با شروع آرام، فعالیت های حضوری مدارس آغاز شده و تا اول آبان ماه 1400 فرآیند بازگشایی تکمیل گردد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اظهار داشت: حفظ سلامت دانش آموزان ،معلمان وخانوده ها اولویت اصلی در فرآیند بازگشایی حضوری است.

در ادامه "رضا سرتیپ زاده" معاون آموزش متوسطه ناحیه یک  به منظور هماهنگی بین مدیران تمام دوره های تحصیلی متوسطه واجرای صحیح دستور العمل باز گشایی مدارس به بیان وتوضیح مفاد دستور العمل پرداخت واز مدیران خواست با مشارکت شورای مدرسه وانجمن اولیا ومربیان، نسبت به تمهید مقدمات به منظور رعایت حداکثری دستور العمل های بهداشتی ، اقدام لازم  رابه عمل آورند.

وی افزود: با آگاه سازی خانواده ها وهمکاران نسبت به ضرورت های تعلیم وتربیت حضوری ونقش آنان در کیفیت بخشی به برنامه ها ،برای بازگشایی  حضوری مدارس تلاش نمایند.

لازم به ذکر است این جلسات طی دو روز در نوبت صبح و بعد از ظهر برای مدیران برگزار گردید و به  سوالات مدیران  در خصوص بازگشایی مدارس و پروژه مهر پاسخ داده شد.