نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جشن حضور شکوفه ها

برگزاری جشن حضور شکوفه ها


جشن حضور شکوفه ها در دبستان قرآنی مدرس ناحیه یک یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛"مژگان آژیده" معاون مدیرکل دفتر دبستانی وزارت اموزش و پرورش در این مراسم گفت:در ایام پایانی ماه صفر و آغاز هفته دفاع مقدس قرار داریم و تقارن این ایام با شروع سال تحصیلی و ورود شکوفه های پایه اول به مدارس را به فال نیک می گیریم.

آژیده افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته امسال در نظر داریم به مناسبت این ایام  برنامه های مدارس با یک نشاط معنوی همراه باشد.

وی جهت گیری تمام مسیر زندگی دانش‌آموزان را از دوره مهم ابتدایی دانست و اظهار داشت: دانش آموزان در پایه اول ابتدایی مثل لوح پاک می مانند

و بهترین شرایط نهادینه شدن مبانی فرهنگی و اجتماعی برای آن ها فراهم است.

این مقام مسئول دوره ابتدایی را مهمترین دوره، و پایه اول را مهمترین پایه تحصیلی عنوان و تاکید کرد: با تغییر رویکرد سیاست های آموزش و پرورش باید به دنبال کسب مهارت های مختلف از جمله اجتماعی، سواد ارتباطی و ... باشیم.

محمد کاظم رحیمی‌نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان هم در حاشیه این مراسم گفت: امروز شاهد حضور ۳۱هزارو ۲۶۰ نفر دانش آموز پایه اول ابتدایی در مدارس استان هستیم.

وی افزود: در مجموع  پیش بینی می شود در کلیه مقاطع حدود ۳۰۵ هزار نفر ثبت نام داشته باشیم که از این تعداد ۱۶۰ هزار نفر در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل خواهند شد و امیدواریم بتوانیم بعد از دو سال کرونایی شرایط خوبی را برای دانش آموزان رقم بزنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش اضافه کرد:۳۴ فضای آموزشی به جمع واحدهای آموزشی استان اضافه شده است که در ابتدایی مهرماه افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود؛ امیدواریم با همراهی و همکاری والدین،دانش آموزان و اولیای مدرسه شرایط خوبی را در جهت تحقق اهداف آموزش و پرورش و ساحت های شش گانه تعلیم و تربیت داشته باشیم .

رحیمی نژاد در  در خصوص نحوه استفاده از فضاهای مجازی در آموزش گفت: آموزش غیرحضوری  یک ابزار مکمل است که برای جبران عقب افتادگی دانش آموزان و به نوعی ابزار چندرسانه ای برای تکمیل آموزش های مدرسه به شمار می رود.

گفتتی است روز گذشته زنگ غنچه ها با حضور ۲۶ هزار و ۷۰۰ غنچه محمدی نواخته شد.