نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری اولین جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم

برگزاری اولین جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم


اولین جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم در محل سالن اجتماعات ناحیه یک، با هدف تبادل نظر و تجربه عملی، پیشنهادات و برنامه های تجلیل و تکریم عموم فرهنگیان و بزرگداشت مقام معلم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش ناحیه یک، با تاکید بر اینکه برنامه ها و الگوهای توسعه در کشور بدون اصلاح نگرش ها و تربیت متناسب با توسعه موفق نخواهد شد، گفت: اهداف و راهکارهای عملیاتی مطرح در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در راستای تکریم و بزرگداشت مقام و منزلت و ارتقای جایگاه و اعتبار اجتماعی معلمان با هدف اعتلای فرهنگ عمومی تکریم و تجلیل از مقام والای معلم در جامعه و تبیین تکالیف و حقوق معلمی و جلب مشارکت و همکاری معلمان در پاسداشت منزلت و جایگاه خود در جامعه و نیز تقویت خودباوری و ایجاد انگیزه خدمت در معلمان و تاکید بر نقش مرجعیت و اثر بخشی آنان در مدرسه انجام خواهد گرفت.

"مسعود زرگر" با تاکید بر اینکه در سند تحول ۵۰ درصد برنامه ها مربوط به نیروی انسانی و معلم می باشد، افزود: بالاترین رکن اصلی و مخصوصاً عامل تحول بخشی نقش معلم در مدارس است. ضرورت بازنگری و اصلاح نظام جذب، آموزش، نگهداشت و ارتقای شایستگی‌ها و توانمندی‌های حرفه ای معلمان لازم است و باید منزلت و جایگاه اجتماعی و فرهنگی معلمان در جامعه به ویژه از طریق مشارکت تمامی دستگاه‌ها، نهادها و بخش های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

"زرگر" ضمن تاکید براین نکته که با توجه به شرایط فعلی، مدارس تعطیل می باشد افزود: باید از بین معلم های محترمی که در این روزهای سخت از طریق فضای مجازی و ارائه تولید محتوا به تدریس دانش آموزان می پردازند کمال قدردانی و تشکر بعمل آید واز بهترین ها در این زمینه تقدیر شود.

در پایان هر یک ازاعضای این ستاد به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.