نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برنامه های هفته گرامیداشت مقام معلم اعلام شد

برنامه های هفته گرامیداشت مقام معلم اعلام شدمعاون تحقیق و پژوهش آموزش و پرورش ناحیه یک در گفتگوی اختصاصی با مسئول روابط عمومی این مدیریت، با بیان این که 12 اردیبهشت ماه سالروز بزرگداشت فداکارترین معلم، شهید مرتضی مطهری یکی از روزهای حماسه آفرین به شمار می رود افزود:

 در آیه:«اقرا باسم ربک الذی خلق، خلق الانسان من علق، اقرأ و ربک الاکرم، الذی علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم » خداوند خود را یک معلم خوانده است و جالب تر آنکه معلم بودن خود را بهترین و پیچیده ترین شاهکار خلقت پس از آفرینش آورده است.

"مسعود زرگر" بیان داشت: معلمان نقش کلیدی در تربیت و آگاه سازی دانش آموزان دارند چراکه آنها انسان سازان نسل بعدی محسوب می شود و حضرت امام خمینی رحمة الله تعالی نقش آنها را چیزی شبیه انبیا در میان مردم معرفی کرده است.

وی افزود: برای تکریم و بزرگداشت مقام معلم به یک روزویک هفته نباید بسنده کرد و هرروز، روز معلم  و هر هفته، هفته بزرگداشت مقام شامخ معلم است.

"زرگر" گفت: با توجه شرایط موجود و وضعیت بسته شدن مدارس شما معلمان ثابت کردید که آموزش و پرورش دانش آموزان این مرزو بوم تعطیلی ندارد و با ادامه تدریس در فضای مجازی این مهم پیوسته جاریست.

وی ضمن تشکر ویژه از همه معلمان، مدیران، معاونین و خدمتگزاران مدارس  برنامه های هفته گرامیداشت مقام معلم را اینگونه بیان کرد:

انتخاب و معرفی 12 نفر از همکارن شاخص به اداره کل

انتخاب 32 نفراز همکاران گرامی بعنوان شاخص ناحیه ای

برگزاری ویدئو کنفرانس با منتخبین استانی و ناحیه ای

 برگزاری مراسم نمادین تجلیل از همکاران شاخص

ارتباط با خانواده های همکاران فرهنگی شهید

 ارتباط با خانواده های همکارانی که بعلت بیماری کرنا فوت شده اند

ارسال پیامک تبریک به همه همکاران معزز

"زرگر" افزود: با توجه به شرایط خاص امسال و تعطیلی مدارس و رعایت فاصله گذاری اجتماعی طی بخشنامه ای که طی شماره 4887/6 مورخ 1399/2/9 به مدارس ابلاغ گردیده، ضمن اعلام پیشنهاد هایی جهت برگزاری مراسم بزرگداشت مقام معلم توصیه به برگزاری مراسم بصورت غیر حضوری گردیده است وانشاالله مدیران گرامی در شرایطی مناسب نسبت به برگزاری مراسم تکریم حضوری همکاران محترم اقدام خواهند نمود.