نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با حضور شین برادی، مدیر برنامه های ریلیف اینترنشال در ایران دبستان اندیشه افتتاح شد

با حضور شین برادی، مدیر برنامه های ریلیف اینترنشال در ایران دبستان اندیشه افتتاح شد


یک واحد آموزشی ابتدایی با ۱۲ کلاس درس با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد، معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش و مدیر برنامه‌ریزی سازمان ریلیف اینترنشنال(Relief international) افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی ناحیه یک، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در آیین افتتاح دبستان دخترانه اندیشه شهر یزد گفت: شرایط تحصیل برای دانش‌آموزان اتباع همانند سایر دانش‌آموزان استان فراهم است و هیچ خط‌کشی و محدودیتی برای اتباع افغانی یا عراقی نداریم.

" احمد ترحمی" با بیان اینکه اکنون استان میزبان هزاران نفر اتباع کشورهای افعانستان و سایر کشورهاست افزود : باعث افتخار است در آموزش و پرورش کشور و استان هیچ محدویتی برای تحصیل دانش آموزان اتباع وجود ندارد؛ تحصیل حق همه ساکنان این آب و خاک جدای از قومیت ، مذهب و نژاد است.

وی با قدردانی از سازمان ریلیف اینترنشنال به خاطر مشارکت در ساخت  مدرسه اظهار داشت:  هیچ مدرسه ای در استان ویژه اتباع خارجی نداریم و تمام دانش‌آموزان در کنار هم تحصیل می‌کنند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد خاطرنشان کرد : همان خدمات فرهنگی و آموزشی که به دانش اموزان ایرانی ارائه می شود به دانش‌آموزان اتباع هم داده می شود و هیچ محدویتی در این زمینه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با توجه به حضور زیاد اتباع در استان که بیش از آمار ثبت شده  است سازمان بین المللی برای جبران بخشی از هزینه‌ها ما را یاری کند.

معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش نیز در ادامه این مراسم  افزود : در حال حاضر 489 هزار و 254 دانش آموز اتباع خارجی در کشور مشغول به تحصیل هستند.

"میترا تیموری " افزود : سیاست مسوولان کشورایران، ادغام آموزش پناهندگان در آموزش رسمی کشور است و هم اکنون آموزش برابر و با کیفیت به دانش آموزان یاد شده ارائه می شود.

وی خاطرنشان کرد : کشور ایران با تمام مسائل و مشکلاتی که دارد سعی کرده  آبرومندانه و با گشاده دستی به دانش آموزان اتباع خارجی خدمات آموزشی و فرهنگی ارائه کند اما متاسفانه آنچنان که باید و شاید از حمایت‌های سازمان های بین المللی برخوردار نیستیم.

تیموری با اشاره به وجود 17 هزار دانش آموز اتباع خارجی در استان افزود: ما نیاز داریم سازمانهای بین المللی بیشتر ما را کمک و یاری کنند.

وی با بیان اینکه بیشترین بار مسولیت دانش آموزان اتباع بیگانه مربوط به دوره ابتدایی است افزود: در وزارت آموزش و پرورش برنامه های توانمندسازی و دانش افزایی در مدارسی که بیشترین درصد دانش آموزان اتباع خارجی را دارند در دستور کار داریم.

وی تصریح کرد: هیچ گونه تفکیکی  بین دانش آموزان اتباع خارجی و ایرانی در کشور وجود ندارد و تبعیض هم نیست و همچنین  هیچ مدرسه ای در کشور نداریم که  صد در صد ویژه اتباع باشد بلکه همه در کنار هم تحصیل می کنند.

مدیر برنامه‌ریزی سازمان ریلیف اینترنشنال(Relief international) در ایران نیز در ادامه گفت: در سال ۹۷ برای ساخت این مدرسه وارد مذاکره با  امور اتباع و مهاجرین  وزارت آموزش و پرورش شدیم که پس از آن تصمیم به ساخت آن نمودیم.

" شین برادی " افزود: هدف سازمان از ساختن مدرسه یاد شده ارتقای ظرفیت فضاهای آموزشی و دسترسی برابر تمام دانش آموزان اتباع افغانی در مدرسه دولتی است.

برادی تصریح کرد: اکنون پس از ۱۵ ماه  همکاری سازمان‌های آموزش و پرورش ، اداره امور اتباع و مهاجرین و اداره کل نوسازی ، توسعه و  تجهیز مدارس استان شاهد بهره برداری از این مدرسه هستیم.

وی در ادامه در خطاب به دانش آموزان حاضر در این آیین گفت: سرمایه گذاری در دانش به شما کمک می کند که خود و دیگران را بشناسید و انگیزه خود را دنبال کنید.

وی افزود: این هدیه زندگی را قدر بدانید که در فراز و فروردهای زندگی بر نا امیدی غلبه کنید و شما را تشویق می کنم که راه دانش را دنبال کنید و من بهترین اوقات زیبا را در مدرسه برای شما آروز می کنم .

برادی گفت:  ایمان دارم با  تلاش و کوشش خود می توانید به رویاهایتان دست یابید و از کسانی خواهید بود که در زندگی  افراد دیگر، حضوری مثبت خواهید داشت.

گفتنی است دبستان دخترانه اندیشه یزد با زیربنای یکهزار و ۱۰۰ مترمربع با اعتبار ۲ میلیاد و ۵۰۰ میلیون تومان با مشارکت سازمان ریلیف اینترنشال و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد به بهره برداری رسید؛ این دبستان ۱۲ کلاس و ۱۵۰ دانش آموز دارد.