نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین کلنگ زنی اولین کانون زورخانه سرپوشیده دانش آموزی کشور

آیین کلنگ زنی اولین کانون زورخانه سرپوشیده دانش آموزی کشور


آیین کلنگ زنی اولین کانون زورخانه سرپوشیده دانش آموزی کشور در آموزشگاه پسرانه قیام آموزش و پرورش ناحیه یک با حضور مدیر کل و سایر مسئولین استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ "محسن موحدی فرد" مدیرکل آموزش و پرورش گفت: هر کجا دانش آموزان به عنوان سفیر فرهنگی وارد شوند  می توانند  تاثیر گذار باشند .

موحدی فرد هدف از ورود دانش آموزان به گود زورخانه را  نهادینه کردن ورزش پهلوانی در جامعه دانست و یادآور شد: دانش آموزان باید اصول شایسته اخلاقی و جوان مردی را به خوبی آموزش ببینند تا بتوانند سفیران خوبی در جامعه باشند.

خلیلی معاون تربیت‌بدنی بدنی وسلامت استان هم در این مراسم گفت : با توجه به‌ اینکه دانش آموزان  در تابستان سال گذشته در زمینه ورزش های باستانی فعالیت  می کردند ، اولین کانون زورخانه ای دانش آموزی با هدف جذب خردسالان، نونهالان و نوجوانان به این رشته جهت رشد ورزش زورخانه ای  و افزایش تحرک و شادابی دانش آموزان در یزد افتتاح شد.

ارتباط مجازی با آقای باران چشمه رییس فدراسیون ورزش باستانی و پهلوانی کشور و اجرای  برنامه زورخانه ای دانش آموزان در زورخانه ذوالفقار از دیگر برنامه های این آئین بود