نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین خشت گذاری آموزشگاه خیری شهوازیان

آیین خشت گذاری آموزشگاه خیری شهوازیان


با حضوراستاندار، مدیر کل آموزش و پرورش، مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس ،رئیس و مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه سازاستان یزد آیین خشت گذاری احداث آموزشگاه توسط خیر مدرسه ساز"حاج ناصر شهوازیان" در ناحیه یک یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد، استاندار یزد در این مراسم گفت : با توجه به نیاز دانش آموزان و مجموعه آموزش و پرورش امیدواریم حرکت بسیار خوبی که با مشارکت خیرین استان درامرمدرسه سازی شروع شده  است همچنان تداوم داشته باشد .

" محمد علی طالبی " افزود : امروز به حضورخیرین و اقدامات مشارکتی آنها نیاز بیشتر داریم و هرکجا ورود می کنیم شاهد حضورپر خیر و برکت خیرین هستیم.

وی با اشاره به اینکه اقدامات و تلاش های خوبی در حوزه بهداشت و درمان و تجهیزات پزشکی توسط خیرین در سطح کشور در حال انجام است گفت : در دوران بحران کرونا شاهدحضور خیرین ایثارگربودیم که گره گشای مشکلات فراروی خانواده های آسیب پذیر و کادر درمان بودند .

طالبی با توجه به اینکه تولیدگنندگان با ایثار، سرمایه های خودشان را در اختیار کشور قرار می دهند افزود : در زمینه  ایجاد اشتغال و تولید هم درشرایطی که کشور نیازبه حمایت بخش خصوصی دارد بسیاری از کارهای عام المنفعه توسط خیرین صورت می گیرد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه اظهار داشت : آموزش و پرورش استان ازجایگاه ممتازو خاصی در کشور برخوردار است وسهم خیرین در رقم خوردن این جایگاه ویژه است .

" عباسعلی دانافر" با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی درحوزه مدرسه سازی در استان رقم خورده است افزود : روند مشارکت خیرین در استان  شتاب آلود شده است و شاهد حضور دو هزار خیر مدرسه ساز و مدرسه یار در استان هستیم .

وی سهم دولت در زمینه خیری  در امر مدرسه سازی را 3 میلیارد و 350 میلیون تومان اعلام کرد و گفت  : امیدواریم  با ادامه روند مشارکت خیرین در دو سال آینده جزء اولین استان هایی باشیم که برچیده شدن مدارس ناایمن را جشن می گیریم . 

دانافر راهبرد اصلی نظام آموزشی را اجرای سند تحول بنیادین دانست و گفت : فراهم نمودن فضا، تجهیزات و فناوری یکی از ضروری ترین زیر نظام های سند تحول بنیادین است که به جد پیگیرآن هستیم .

وی گسترش و ترویج فرهنگ مشارکت جویی و نیکوکاری را از دوران کودکی و با استفاده از ظرفیت نهادهای فرهنگی از جمله  کانون پرورش فکری و سازمان دانش آموزی  و ... ضروری دانست  وخواستار همراهی و مشارکت سایر دستگاهها شد .

" امیر حسین رادمنش " رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان نیز در ادامه اضافه کرد : از ابتدای سال تاکنون ساخت 22 پروژه با 150 کلاس به مبلغ 22 میلیارد تومان توسط خیرین  تعهد شده است .

" جواد ذاکر" مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز افزود :  درسال 99  برای 100 پروژه نیمه تمام استان مبلغ 147 میلیارد تومان اعتبار ملی تخصیص یافته که به محض تامین اعتبارروند ساخت پروژه ها را آغاز خواهیم کرد .

گفتنی است در پایان توسط استاندار از خیر نیک اندیش " حاج ناصر شهوازیان " با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.