نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین افتتاح مرکز تخصصی مشاوره دانش آموزی شهید "حسین منصوری زاده"

آیین افتتاح مرکز تخصصی مشاوره دانش آموزی شهید "حسین منصوری زاده"


مرکز تخصصی مشاوره و خدمات روان شناختی دانش آموزی با همت خانواده شهید "حسین منصوری زاده" و با حضور مدیر کل آموزش و پرورش در ناحیه یک افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این مراسم گفت: با توجه به تاکید سند تحول بنیادین و نیاز اصلی دانش آموزان و خانواده ها  به مراکز تخصصی  مشاوره ،باید در تاسیس این مراکز با همت خیرین محترم همچون خانواده شهید منصوری زاده تلاش کنیم.
"عباسعلی دانافر" اظهار داشت: موفقیت دانش آموزان یزدی حاصل سه شاخص استعداد، تلاش و حمایت است که دانش اموزان یزدی نشان دادند با 26 سال برتری در کنکور از نظر استعداد در کشور شاخص هستند.
وی بیان داشت: علاوه بر استعداد، دانش آموزانی که پرتلاش هستند موفقیت بهتری کسب خواهند کرد، اما اگر سومین شاخص یعنی حمایت وجود نداشته باشد نمی توان به موفقیت دست یافت.
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد افزود:  تربیت شهروند خوب و اجتماعی کردن دانش آموزان به این معنی است که خوب زیستن را فرا بگیرند و  در تمامی ابعاد رشد کنند و این امر با همت مشاوران و مراکز تخصصی مشاوره انجام خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد در ادامه با قدردانی از خانواده شهید "حسین منصوری زاده" بیان داشت: در واقع شما خانواده محترم شهدا بودید که امر الهی را مبنی بر "جهاد فی سبیل الله"  لبیک گفتید و بستر لازم را در جامعه اسلامی برای قهرمان پروری و شهادت مهیا نمودید.
"زهره امیرچقماقی" افزود: صبر و بصیرت شما خانواده خیر بزرگوار، بهترین الگوی اخلاق و معنویت اسلامی در اقشار مختلف جامعه است که جان و مال خود را در راه خدا انفاق می کنید.
وی با اشاره به این که مرکز تخصصی مشاوره با همت خانواده شهید "حسین منصوری زاده" به پایان رسیده است گفت: این مرکز شامل بخش های مشاوره، انجام تست های تخصصی، گفتاردرمانی و مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان است که در آینده بخش های دیگری نیز به آن اضافه می‌شود.
مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه سازاستان هم در این مراسم اظهار داشت: اگر خیرین عزیز با همین روند  در آموزش و پرورش فعالیت کنند کمبود فضاهای آموزشی رفع خواهد شد و دانش آموزان می توانند در بهترین شرایط و محیط ها به تحصیل بپردازند.
" محمد علی خواجه رضایی" افزود: مشارکت خانواده های شهید در امر مدرسه سازی و کمک به آموزش و پرورش بسیار قابل تقدیر است و برکت خون شهدا باعث پیشرفت بهتر و سریع در امر آموزش و تعلیم و تربیت می شود.
گفتنی است در پایان این مراسم از خانواده خیر" شهید حسین منصوری زاده "با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.