نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین افتتاح اردوی راهیان نور به صورت مجازی

آیین افتتاح اردوی راهیان نور به صورت مجازی


مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد:امنیت کشور مرهون جانفشانی شهداست

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ "محسن موحدی فرد" مدیر کل آموزش و پرورش استان در آیین افتتاح اردوی راهیان نور که به صورت مجازی با حضور مسئولین استان و آموزش و پرورش برگزار شد گفت: امنیت کشور مرهون جانفشانی و از خدگذشتگی شهداست

"موحدی فرد" افزود: هر روز که می گذرد تاثیر خون شهدا را بیشتر حس می‌کنیم و به وضوح شاهد آن هستیم که تاثیر عمیقی را در دانش آموزان ما ایجاد می کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد به نقش دانش آموزان در دوران جنگ تحمیلی و 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: بی شک اگر الان هم شرایط زمان جنگ بود دانش‌آموزان نقش به سزایی را ایفا می نمودند.

وی گفت: متاسفانه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری اردوی راهیان نور میسر نمی باشد و وظیفه همه ما حفظ و انتقال این مفاهیم و ارزش ها از راههای مختلف به دانش آموزان است .

"سردار رضا پورشمسی" فرماندهی سپاه الغدیر استان هم در این آیین گفت: خدا را شاکریم که به ما این افتخار را داد تا در برنامه ی راهیان نور شرکت کنیم ،زیرا شهدا ارزش های جمهوری اسلامی ایران  را حفظ کردند.

وی بیان داشت: مجموعه آموزش و پرورش افتخاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و زمانی که به اهداف آموزش و پرورش که در سند تحول بنیادین تدوین شده است نگاه می کنیم، شاهد آن هستیم که مدرسه به سمت مدینه فاضله حرکت می نماید و در ساحت های شش گانه تربیتی قدم گذاشته است که همه این عوامل  باعث شده است این وزارتخانه مهم و تاثیرگذار باشد و در فضای الهی و معنوی قرار بگیرد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اردوی راهیان نورافزود: از همه عزیزان که باعث شدند این جریان فرهنگی بسیار فاخر در آموزش و پرورش رقم بخورد تشکر می نمایم.

سردار پورشمسی افزود: راهیان نور با عث می شود یک تحول معنوی و عظیمی در دانش آموزان رخ دهد و این به برکت دوران دفاع مقدس و خون شهیدان می باشد.

وی به بیان ویژگی های دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: دفاع مقدس جریان بسیار مهم برای معرفی تشیع و تفکر ایرانی - اسلامی به همه جهانیان بود که در طول  8 سال دفاع مقدس، فرهنگ کشور ما به دنیا معرفی شد و این تحول عظیم به خاطر رزمندگانی بود که در میدان شجاعانه با دشمن جنگیدند.