نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین افتتاح اردوی راهیان نور به صورت مجازی

آیین افتتاح اردوی راهیان نور به صورت مجازی


مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد:امنیت کشور مرهون جانفشانی شهداست

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ "محسن موحدی فرد" مدیر کل آموزش و پرورش استان در آیین افتتاح اردوی راهیان نور که به صورت مجازی با حضور مسئولین استان و آموزش و پرورش برگزار شد گفت: امنیت کشور مرهون جانفشانی و از خدگذشتگی شهداست

"موحدی فرد" افزود: هر روز که می گذرد تاثیر خون شهدا را بیشتر حس می‌کنیم و به وضوح شاهد آن هستیم که تاثیر عمیقی را در دانش آموزان ما ایجاد می کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد به نقش دانش آموزان در دوران جنگ تحمیلی و 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: بی شک اگر الان هم شرایط زمان جنگ بود دانش‌آموزان نقش به سزایی را ایفا می نمودند.

وی گفت: متاسفانه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری اردوی راهیان نور میسر نمی باشد و وظیفه همه ما حفظ و انتقال این مفاهیم و ارزش ها از راههای مختلف به دانش آموزان است .

"سردار رضا پورشمسی" فرماندهی سپاه الغدیر استان هم در این آیین گفت: خدا را شاکریم که به ما این افتخار را داد تا در برنامه ی راهیان نور شرکت کنیم ،زیرا شهدا ارزش های جمهوری اسلامی ایران  را حفظ کردند.

وی بیان داشت: مجموعه آموزش و پرورش افتخاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و زمانی که به اهداف آموزش و پرورش که در سند تحول بنیادین تدوین شده است نگاه می کنیم، شاهد آن هستیم که مدرسه به سمت مدینه فاضله حرکت می نماید و در ساحت های شش گانه تربیتی قدم گذاشته است که همه این عوامل  باعث شده است این وزارتخانه مهم و تاثیرگذار باشد و در فضای الهی و معنوی قرار بگیرد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اردوی راهیان نورافزود: از همه عزیزان که باعث شدند این جریان فرهنگی بسیار فاخر در آموزش و پرورش رقم بخورد تشکر می نمایم.

سردار پورشمسی افزود: راهیان نور با عث می شود یک تحول معنوی و عظیمی در دانش آموزان رخ دهد و این به برکت دوران دفاع مقدس و خون شهیدان می باشد.

وی به بیان ویژگی های دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: دفاع مقدس جریان بسیار مهم برای معرفی تشیع و تفکر ایرانی - اسلامی به همه جهانیان بود که در طول  8 سال دفاع مقدس، فرهنگ کشور ما به دنیا معرفی شد و این تحول عظیم به خاطر رزمندگانی بود که در میدان شجاعانه با دشمن جنگیدند.