نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز سال تحصیلی در مراکز پیش دبستانی

آغاز سال تحصیلی در مراکز پیش دبستانیبه گزارش روابط عمومی ناحیه، با حضور مسئولین استان ،آیین بازگشایی مراکز پیش دبستانی با عنوان مراسم غنچه ها صبح امروز در 445 مرکز پیش دبستانی استان برگزار و 19 هزار و736 نوآموز، سال تحصیلی جدید را در یک هزار و 141 کلاس درس آغاز کردند.

در مراسم نمادینی که به همین منظور با حضور جمعی از مسئولین استانی در پیش دبستانی آموزگار ناحیه یک یزد برگزار شد، نوآموزان سال تحصیلی جدیدرا آغازکردند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد در این مراسم گفت : بررسی ها نشان داده که بخش اعظم نگرش های هر فرد در دوران کودکی شکل میگیرد.

" سعیده بهادرزاده " افزود: اگر هویت و شخصیت کودکان به خوبی شکل نگیرد آینده فرد به مخاطره می افتد پس باید به دوره پیش دبستانی اهمیت بدهیم.

وی اظهار داشت: در دوره پیش دبستانی ، نوآموزان باید زیرساختهای آموزشی و مهارت های گوناگون را فراگیرند و آماده ورود به مدرسه شوند.

بهادرزاده هدف از برگزاری جشن غنچه ها را آشنایی نوآموزان با محیط مدرسه و عوامل آموزشی و اجرایی مدارس و مراکز پیش دبستانی و  همچنین کاهش استرس و اضطراب دانش آموزان و ایجاد خاطره خوب و به یاد ماندنی در فضایی پرشور و نشاط اعلام کرد.

رونمایی از کتاب ، اجرای دکلمه، سرود و برنامه های شاد و متنوع  برای نوآموزان از دیگر برنا مه های این مراسم بود.