نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز برنامه های هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی درمدارس

آغاز برنامه های هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی درمدارس


مراسم نمادین آغاز سومین هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی با شعار مراقبت دربرابر رفتارهای پرخطر در دبیرستان علامه طباطبائی آزاد شهر برگزارشد .

به گزارش "راضیه قهوه چی" کارشناس بهداشت و سلامت ناحیه یک یزد، دراین مراسم که معاون تربیت بدنی و سلامت ، مدیر و معاونین آموزش و پرورش ناحیه یک و نمایندگان دستگاههای عضو کمیته پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان حضور داشتند معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد دانش آموزان را دقت در انتخاب دوست توصیه کرد و گفت : دوستان ناباب یکی از مهمترین عوامل گرایش فرد به آسیب های اجتماعی است.
سرهنگ "محمد رضامزیدی" بر لزوم آشنائی و دقت دانش آموزان وخانواده ها در استفاده از تلفن همراه  و نرم افزارهای موبایلی تاکید کرد و گفت : تلفن همراه محل امنی برای نگهداری اطلاعات شخصی و محرمانه نیست و افراد در به اشتراک گذاری محتوا باید اصول مربوطه را رعایت کنند .

"عبدالحمیدصابری"مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک گفت: ضرورت مشاركت اجتماعي و احساس مسئوليت جمعي در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر و پيشگيري از آسيب هاي آن را مورد تأكيد قرار داد و آسيب ها و خطرات مواد مخدر و اعتياد در ابعاد فردي، اجتماعي، شغلي و خانوادگي با آگاه سازي اجتماعي، توسعه اقدامات فرهنگي و آموزش همگاني، اطلاع رساني هدفمند و جامع و بهره مندي از ظرفيت رسانه اي به خصوص صدا و سيما قابل كنترل، پيشگيري و مهار است.

درادامه این مراسم دانش آموزان با اجرای سرود وقرائت مقاله آغاز هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی را گرامی داشتند سپس دانش آموزان و اولیای آنان درکارگروه هایی شرکت کردند که کارشناسان نیروی انتظامی ، دانشگاه علوم پزشکی ، بهزیستی ، مراکز مشاوره و ...مباحث اختصاصی و مرتبط با اعتیاد و آسیب های اجتماعی را ارائه می کردند . برپائی نمایشگاه اطلاع رسانی و پیشگیری دراین حوزه از دیگر برنامه های این مراسم بود .