نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

از دبستان های آموزش و پرورش ناحیه یک بازدید شد

از دبستان های آموزش و پرورش ناحیه یک بازدید شد


با حضور" زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و " خدیجه پاپوش" معاون آموزش ابتدایی، برخی از دبستان های این مدیریت مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک،.مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با تاکید بر این که هیچ آموزشی جایگزین آموزش حضوری دانش آموزان نخواهد شد گفت: دوره ابتدایی و بخصوص دوره اول ابتدایی، دارای حساسیت های ویژه ای است و باید مدیران محترم توجه دوچندان نسبت به این دوره داشته باشند، زیرا در دوره اول ابتدایی سواد خواندن و نوشتن دانش آموزان تکمیل می شود و اگر در این موارد دچار مشکل شوند در پایه های بعدی موفق نخواهند بود.

"زهره امیرچقماقی" آموزش خانواده ها را مهم دانست و افزود: مدیران محترم باید در این دوران حساس جامعه، ارتباط با خانواده ها را بیشتر کنند و با تشکیل جلسات شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان، اهمیت آموزش حضوری در پایه های اول و دوم را بیان نمایند.

وی بیان داشت: در شرایطی که آموزش ها به صورت مجازی شده است معلمان توجه زیادی به اختلالات یادگیری دانش آموزان داشته باشند و با حضور دانش آموزان در کلاس های درس، سعی در رفع این مشکلات که ناشی از عدم ارتباط دانش آموز با معلم است نمایند.

لازم به ذکر است از دبستان های دخترانه سوم شعبان، دبستان دخترانه شهید پارساییان و دبستان دوره اول و دوم ولایت بازدید صورت گرفت و موارد زیر مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت:

نحوه آموزش حضوری دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی

فعالیت مستمر آموزگاران در شبکه شاد و استفاده از فضای لایو و پخش زنده برای دانش آموزان

صدور کارنامه دانش آموزان و وارد کردن اسامی دانش آموزان در سامانه سیدا

تاکید بر شناسایی و حل اختلالات یادگیری دانش آموزان

رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس

تاکید بر آموزش حضوری پایه های اول و دوم ابتدایی