نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

از آنجا که فرهنگیان بزرگترین قشر کشور را تشکیل می‌دهند،می توانند با اتحاد و همدلی بر نتیجه انتخابات موثر باشند

از آنجا که فرهنگیان بزرگترین قشر کشور را تشکیل می‌دهند،می توانند با اتحاد و همدلی بر نتیجه انتخابات موثر باشند


محسن موحدی فرد مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد : از آنجا که فرهنگیان بزرگترین قشر کشور را تشکیل می‌دهند،می توانند با اتحاد و همدلی بر نتیجه انتخابات موثر باشند و با اعتمادی که در بین مردم دارند حضور حداکثری را در این عرصه به ارمغان آورند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در حاشیه نشست با روسای آموزش و پرورش نواحی،شهرستان هاومناطق۱۴گانه استان یزد گفت:

فرهنگیان از دیر باز جزو اقشاری اند که از حامیان واقعی انقلاب اسلامی بوده  و در همه رویدادها  و صحنه های مختلف سیاسی و علمی حضور پررنگ و موثری دارند.

موحدی فرد اظهار داشت: در این دوره که همه معاندین و دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران با مایوس کردن مردم و با شعار رای بی رای قصد نا امید کردن مردم را دارند بر ماست که با همبستگی و همدلی پای آرمان های امام و انقلاب و شهدا ایستاده و بار دیگر در امر خطیر انتخابات با مشارکت حداکثری به تکلیف خود عمل کنیم.

این مقام مسئول یادآور شد : هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان رای اولی هستند و معلمان و فرهنگیان در تشویق و تعلیم آنها در خصوص انتخابات نقش آفرینی می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مردم نیز با آگاهی به نقش مهم انتخابات در حل مسائل داخلی و بین المللی ، با حضور حداکثری نقشه دشمنان را که همواره در آستانه برگزاری انتخابات بر طبل ناامیدی می کوبند نقش برآب خواهند کرد.

وی به حضور فعال فرهنگیان در بخش های اجرایی انتخابات اشاره کرد و افزود: بیش از نیمی از صندوق‌های رای در مدارس قرار دارند و بیش از ۵۰درصد از دست‌اندرکاران انتخابات در قالب هیات‌های اجرایی و نظارتی را فرهنگیان تشکیل می‌دهند و صندوقی را نمی‌توان در استان یافت که حداقل یک یا چند فرهنگی جزو عوامل آن نباشند.

مدیر کل آموزش و پرورش گفت:این حجم گسترده در اجرا و نظارت در میان سایر اقشار وجود ندارد و این حضور و نقش پر رنگ آنها موجب شده است تا هم جزو افراد باتجربه در اجرا و نظارت باشند و هم از عمیق‌ترین سطح از واقعیت‌های اجرایی و نظارتی انتخابات اطلاع داشته باشند و جالب اینکه این قشر در همه انتخابات همین حضور و نقش گسترده را دارند و از این جهت نیز هم مورد توجه دست‌اندرکاران برگزاری دولت و هم مورد توجه نامزدهای انتخاباتی هستند.

وی به اهمیت و نقش اعتماد و اعتماپذیری اشاره کرد و افزود: جامعه فرهنگیان مقبولیت زیادی در بین مردم دارند و مورد اعتماد آنها هستند که این مساله خود به حضور حداکثری آحاد مختلف مردم کمک می کند و با خیالی آسوده پای صندوق های رای حاضر می شوند و این اطمینان را دارند که فرهنگیان امین رای آنها هستند.