نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اختتامیه دوازدهمین جشنواره جابربن حیان برگزار شد

اختتامیه دوازدهمین جشنواره جابربن حیان برگزار شد


مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره پروژه های علمی دوره ابتدایی و فرصت های متنوع یادگیری در محل سالن پژوهش سرای برازنده مقدم با حضور "رحیمی نژاد" مدیر کل آموزش و پرورش استان، "بهادر زاده" معاون آموزش ابتدایی استان، "حبیب فکوری" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و "فلاح زاده" معاون آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش ناحیه یک،  "رحیمی نژاد" مدیر کل آموزش و پرورش استان ، از همراهی اولیا و مربیان در زمان کروناو همچنین همراهی در اجرای پروژه های علمی و ادبی دانش آموزان تشکر نمود و نتیجه این تعامل را در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش مؤثر دانست.
وی تاکیدنمود: اگر حاصل دوره تحصیلات مدرسه ای تنها انتقال گوشه ای از مفاهیم به
دانش آموزان باشد با فراموش شدن آن، مفاهیم حاصل کلیه سال های تحصیل از بین می رود، پس باید سعی کنیم علاوه بر مفاهیم پایه راهی به دانش آموزان نشان دهیم که بتوانند به دنبال معرفت و دانش مورد نیاز خود بگردند و به یک یادگیرنده مادام العمر تبدیل شوند.
در ادامه "بهادر زاده" معاون آموزش ابتدایی  استان، ضمن سپاس از اولیا و دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره جابربن حیان، هدف از برگزاری این جشنواره را آموزش مبتنی بر شیوه پژوهش بر اساس مقتضیات کودکی دانست و خاطر نشان ساخت: مدرسه جایگاه تربیت است و بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بچه ها باید در تمامی ابعاد رشد نمایند و طرح جابر بن حیان می تواند آنان را در این مسیر تقویت نماید.
همچنین "فلاح زاده "معاون ابتدایی ناحیه یک پس از خیر مقدم به حاضرین، جشنواره جابربن حیان را فرصتی برای تجربه آموزی دانش آموزان دانست و ابراز امیدواری کرد که دانش آموزان بتوانند مهارت های آموخته شده را در زندگی به کار گیرند و از سوی دست اندر کاران جشنواره نیز تمهیدی اندیشیده شود تا از تمامی دانش آموزان شرکت کننده تجلیل به عمل آید.
در این جلسه، "زارعیان" دبیر جشنواره به ارائه گزارش روند برگزاری این طرح پرداخت و خاطر نشان ساخت: 287 اثر از سراسر استان و مناطق چهارده گانه به دبیر خانه این جشنواره مستقر در آموزش و پرورش ناحیه یک ارسال شده است. ایشان همچنین برگزاری جلسات آسیب شناسی این طرح را برای دست یابی به اهداف اصلی جشنواره امری ضروری دانست.
لازم به ذکر است در این مراسم دو تن از دانش آموزان برگزیده به حافظ خوانی و قصه گویی پرداختند.
 انجام آزمایش های علمی برای دانش آموزان  توسط "میرحیدری" از معلمین و اساتید برتر ناحیه یک و تجلیل  از دانش آموزان برگزیده در دوازدهمین جشنواره جابربن حیان از دیگر برنامه های این مراسم بود.