نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای طرح پویش ایران سبز، ایران قوی

اجرای طرح پویش ایران سبز، ایران قویبه گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش ناحیه یک یزد،به مناسبت پانزدهم اسفندماه روز درختکاری و گرامیداشت هفته منابع طبیعی، اداره سواد آموزی ناحیه یک با مشارکت شهرداری منطقه 4 یزد اقدام به برگزاری مراسم کاشت نهال ، توسط آموزش دهندگان و سواد آموزان تحت پوشش این مدیریت نمود. خدیجه پاپوش رئیس اداره سواد آموزی ناحیه یک، ضمن تشکر از همکاری مسئولین شهرداری منطقه 4 با اداره سواد آموزی این مدیریت،  هدف از این اقدام نمادین را توسعه و گسترش فضای سبز و  ترویج  و نهادینه کردن سنت حسنه درختکاری، دانست و بر اهمیت نقش درخت و درختکاری در حفظ محیط زیست به ویژه برای آینده کشور تاکید نمود. وی بیان داشت در راستای ارتقای فرهنگ کاشت درخت و حفاظت از منابع طبیعی می بایست از سنین خردسالی به فرزندان این مرزو بوم آموزش های لازم و اصولی داده شود.
شایان ذکر است این مراسم با حضور شهردار منطقه 4 آقای مهندس سید ابوالفضل کشفی برگزار گردید.. شهردار منطقه 4 ، درخت و طبیعت را یکی از مظاهر خلقت خداوند دانست و حفاظت از این نعمت خدادادی را وظیفه همگان برشمرد. وی  افزود:  روز درختکاری  فرصت بسیار ارزنده ای برای احیای فضای سبز و توسعه محیط زیست است و منابع طبیعی هر جامعه را ثروت گرانبهایی دانست که تنها به نسل حاضر تنها تعلق نداشته، بلکه میراثی است که برای آیندگان باقی می‌ماند.
این مراسم  با حضور کارشناسان سواد آموزی ناحیه، مسئولین شهرداری منطقه 4 و آموزش دهندگان و سواد آموزان برگزار گردید که طی آن  در حدود 50 اصله نهال زیتون و نارنج را در منطقه آزادشهر یزد کاشته شد.