نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آئین نمادین زنگ ایثار نواخته شد

آئین نمادین زنگ ایثار نواخته شد


همزمان با هفته دفاع مقدس "زنگ ایثار" در مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک به صدا درآمد و آئین نمادین این مراسم در دبیرستان متوسطه اول شهید مهدی زاده با حضور مسئولین برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش ناحیه یک، در این مراسم معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: امنیت و آرامش کشور مدیون خون شهدا است.
"کاظم پناهی" با اشاره به کوچک ترین شهید دفاع مقدس بیان داشت: شهید ذوالفقاری در استان یزد و شهر میبد بوده است و دانش آموزان امروز باید الگوی خود را این شهید بزرگوار و شهید حسین فهمیده قرار دهند.
وی افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس از جان و مال خود گذشتند تا شما دانش آموزان  امروز بتوانید با خیال راحت درس بخوانید و از امکانات کشور به خوبی استفاده نمایید.
در ادامه "حجت الاسلام والمسلمین احمد نقیبی" رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان یزد با اشاره به شهید ناصر مهدی زاده که نام این دبیرستان می باشد گفت: این شهید متولد سال 41 و در سال 61 به شهادت می رسد که سن این شهید عزیز 20 سال بوده است و برای دفاع از کشور در جبهه های حق علیه باطل حضور پیدا کرده است.
وی اظهار داشت: همه ما در برابر خون شهدا مسئولیم و باید توجه ویژه به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران داشته باشیم.
در پایان مراسم "زنگ ایثار" با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با شهدا، توسط مسئولین محترم نواخته شد.