نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کلنگ ساخت مدرسه 12كلاسه توسط خانواده معزز شهید عباس قرقچیان در ناحیه یک زمین زده شد


به گزارش روابط عمومی ناحیه یک یزد، مراسم کلنگ زنی احداث مدرسه 12 کلاسه در شهرک اندیشه و سالن ورزشی مدرسه دخترانه معراج توسط خانواده معزز شهید عباس قرقچیان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش،مدیر و معاونین مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک،معاون نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان ،رییس مجمع خیرین مدرسه ساز ، شهردار و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان یزد برگزار گردید.

"عباسعلی دانافر" مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد، در این مراسم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان اظهار داشت : مصادف شدن این مراسم خیر خواهانه  با میلاد امام حسن مجتبی (ع) را به فال نیک می دانیم .وی با اشاره به ساخت 2 و نیم مدرسه خیر ساز در هرماه افزود: استان یزد در بحث خیرین مدرسه ساز سرآمد کشور است و رتبه اول کشور جهت ساخت مدرسه خیری را دارد.

ایشان افزود یکی ازمهم ترین عوامل صدرنشینی دانش آموزان استان طی 24 سال گذشته در کنکورسراسری را نگاه خیر خواهانه و سخاوتمندانه خیرین استان به جامعه تعلیم و تربیت و فضل و بخشش اموالشان برای رفاه حال دانش آموزان عنوان کرد.

رئیس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد نیز در ادامه گفت: این مدرسه 100 درصد خیری در زمینی به مساخت 2 هزار و 400 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان در شهرک اندیشه آزادشهر احداث خواهد شد." امیر حسین رادمنش " ضمن قدردانی از خیرین مدرسه ساز استان و کمک آنها در سال 96 گفت : نیاز به 60 مدرسه در شهرکهای جدید و فضاهای آپارتمان نشینی استان زمینه مشارکت و همراهی خیرین مدرسه ساز در این مناطق بیش از پیش لازم و ضروری است .

وی با توجه به جمعیت 230 هزار نفری دانش آموزان استان و رشد 9 درصدی آنها در سال تحصیلی جدید تصریح کرد: 35 درصد از مدارس استان فرسوده است و 300 مدرسه نیاز ضروری به بهسازی و بازسازی و مقاوم سازی را دارند.

گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای لوح و گل از خانواده شهید عباس قرقچیان قدردانی شد .