نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ویدئو کنفرانس گروه سه و چهار مدیران مقطع ابتدایی برگزار شد

ویدئو کنفرانس گروه سه و چهار مدیران مقطع ابتدایی برگزار شد


جلسه مجازی مدیران دوره ابتدایی به منظور ایجاد وحدت رویه و هماهنگی آموزش های مجازی با حضور"یوسف حقیر" رئیس اداره دوره اول آموزش ابتدایی، " زهره امیرچقماقی" مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک، در دو گروه، تحت عنوان گروه سه و چهار، در سالن اجتماعات ناحیه یک برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، رئیس اداره دوره اول آموزش ابتدایی ضمن تقدیر و تشکر از تمامی مدیران و معلمان در آموزش و پرورش ناحیه یک نکاتی را در رابطه با آموزش های مجازی بیان کرد و گفت: امتحانات پایه ششم امسال به صورت هماهنگ نیست و معلمان عزیز باید به صورت مجازی از دانش آموزان ارزیابی انجام دهند.

وی با بیان این که به هیچ عنوان در مدارس ابتدایی امتحان حضوری انجام نخواهد شد افزود: معلمان عزیز برای جلوگیری از هرگونه اعتراض والدین نسبت به نمره فرزندانشان، باید به طور مستمر و منظم بازخورد دانش آموزان را برای والدین ارسال نمایند تا آن ها از وضعیت درسی فرزند خود مطلع شوند.

"یوسف حقیر" بیان داشت: مدیران محترم به این نکته توجه نمایند بنابر تاکید وزارت آموزش و پرورش، به هیچ عنوان مطالب درسی قابل حذف نیستند و باید تمام مطالب به دانش آموزان تدریس شود. وی از مدیران خواست نحوه تدریس آموزگاران را مورد بررسی قرار دهند.

وی با بیان این که هدف آموزش و پرورش ایجاد هزینه برای خانواده ها نیست گفت: آموزگاران عزیز از ارسال مطالبی تحت عنوان کاربرگ که برای والدین هزینه چاپ دارد جدا خودداری کنند.

"حقیر" از اجرای طرح شهاب خبرداد و افزود: این طرح همانند سال های گذشته اجرا خواهد شد با این تفاوت که آموزگاران عزیز فایل هایی را تحت عنوان ورد پر کرده و در سامانه سناد بارگزاری خواهند کرد.

وی همچنین در خصوص آزمون تیزهوشان گفت: این آزمون حتما انجام خواهد شد، اما زمان و نحوه اجرای آن در آینده به صورت بخشنامه ارسال خواهد شد.

در ادامه مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک، ضمن تبریک آغاز ماه مبارک رمضان، از زحمات مدیران، کادر و دبیران تشکر نمود و گفت:  مدیران محترم با توجه به ادامه یافتن تعطیلات اضطراری همچنان پیگیر آموزش های مجازی باشند و وضعیت تحصیلی دانش آموزان را به صورت جدی پیگیری نمایند.

"زهره امیرچقماقی" با بیان اینکه ساعت کاری تغییر کرده و باید به صورت هدایت شده و با نظارت بر فضای مجازی آموزش ها دنبال شود گفت: این تهدید و موقعیت پیش آمده را  باید به فرصت طلایی تبدیل نماییم و حداکثر استفاده لازم را برای ارتباط وتعامل با خانواده ها انجام دهیم، تا والدین در جریان مسائل آموزشی و پرورشی قرار گیرند. همچنین وی اظهار داشت: نباید ازآموزش مسائل پرورشی در فضای مجازی غافل باشیم.

در ادامه این جلسه معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک، ضمن تقدیر از زحمات همکاران و مدیران در سخنانی اظهار کرد: هدف از برگزاری جلسه مدیریت و کنترل آموزش های مجازی است و چالش پیشرو باید به یک فرصت تبدیل شود و لذا مقتضی است مدیران محترم با ایجاد ارتباط دوسویه بین خود و معلمان و همچنین مدرسه و معلمان با دانش آموزان و اولیا نسبت به پیگیری امور آموزشی و بهداشتی دانش آموزان، اهتمام نمایند.

او در ادامه افزود: استفاده از تجربیات همکاران، ابداع و خلاقیت در روش ها باید طوری باشد که فعالیت بر مبنای برنامه هفتگی منتج به نتیجه شود.

"خدیجه پاپوش" خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت خانواده و محله، جهت جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، ایجاد کمپین ماندن در خانه و خانه محل امن از جمله مسائلی است که به عنوان سیاست های آموزشی پیشرو میبایست انجام شود.

وی گزارشی از عملکردی مدارس در برنامه شاد مطرح و مطالبی در خصوص برنامه ریزی و سازماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی جدید، دستورالعمل ثبت نام کتب درسی و دستورالعمل برنامه ملی شهاب عنوان کرد.

"پاپوش" در ادامه افزود: شبکه اجتماعی شاد، گامی به سوی آموزش نوین و کاهش استرس اولیا و دانش آموزان در زمینه آموزش است و خطاب به مدیران گفت: مسیری که شما در آن قدم نهادید، یک جهاد است و در این راه مدیران گرامی شرایط جدید و حال مردم را درک کرده و با اتخاذ تدابیر لازم در جهت رفاه مردم گام بردارند.

لازم به ذکر است در پایان مدیران با بیان گزارشی از اقدامات انجام داده به بیان مشکلات و نقطه نظرات و راه کارهای برای آموزش دانش آموزان پرداختند.