نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم جشن نمادین مقاومت در دبیرستان شاهد آقا برگزارشد

یکم مهرماه ۱۳۹۵

 

مراسم باشکوه و نمادین استانی جشن بزرگ مقاومت با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش استان ، خانواده معزز شهدا ، جانبازان و ایثارگران  در دبیرستان شاهد آقا برگزار شد.
آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد،در مراسم جشن بزرگ مقاومت با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ و روحیه شهادت طلبی در جامعه اظهار داشت: شهادت طلبی باید در میان نوجوانان ترویج شود.

 

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس نوجوانان و جوانان بسیاری به خاطر برخورداری از روحیه شهادت طلبی به میدان های نبرد رفتند و به مقام شامخ شهادت نائل آمدند، بیان کرد: جامعه ما به وجود چنین نوجوانان و جوانانی نیازمند است و فرهنگ ایثار و شهادت باید همواره در جامعه ما جاری و ساری باشد.

 

امام جمعه یزد با بیان اینکه فرهنگ شهادت طلبی از روحیه دینی و معنوی نشأت می گیرد، افزود: تربیت دینی و اخلاقی دانش آموزان باید بیش از پیش در مدارس مورد توجه قرار گیرد.

 

ناصری تصریح کرد: همانگونه که دانش آموزان به آموزش‌های علمی نیاز دارند، به آموزش‌های تربیتی، اخلاقی و دینی نیز نیازمند هستند و این بخش از تربیت نباید مورد غفلت قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: اولیای دانش آموزان در خانه و مدرسه باید این مهم را مورد توجه قرار دهند و باید دانش آموز را به نحوی تربیت کنند که نوجوان و جوان ما بتواند خوب و بد، منکر و معروف و گناه و ثواب را از یکدیگر تشخیص دهند .

نماینده مردم یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم با ذکر خاطراتی از آغاز دفاع مقدس و تجلیل از فداکاری شهدا ، آزادگان ، جانبازان و تمامی ایثارگران دوران دفاع مقدس به دانش اموزان توصیه کرد با تعهد و تلاش خود را برای خدمت به نظام آماده نمایند.
سید ابوالفضل موسوی بیوکی ، ضمیر وجودی دانش آموزان را پاک و خالص دانست و خطاب به دانش آموزان دوره اول دبیرستان گفت: شما درآینده باید تصمیمات بزرگی بگیرید ، مسئولیت های خطیری را بپذیرید بنابراین از همین امروز با خدای خود عهد ببندید و موفقیت خود را از خدا بخواهید و برای رسیدن به آن تلاش نمایید که موفقیت ازآن شماست
.

 

عبدالحمید صابری مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۸ سال دفاع مقدس ، آرامش و امنیت نظام جمهوری اسلامی را مرهون خون شهدا و رشادت های رزمندگان دانست .

 

در این مراسم  وصیت نامه شهیدان آقا عسکری و جعفری ندوشن قرائت شد سپس از دانش آموزان برگزیده بسیجی و فرهنگیان ایثارگر تجلیل بعمل آمد .